2016-04-17 11:58:05
halit gürer, icap eden buydu

Şampiyo(n)dan Gövde Gösterisi

Muazzam bir galibiyet daha geldi... Tam şampiyonlara yakışır cinsten hem de... Uzun süredir Adanaspor taraftarları bu kadar rahat ve stressiz bir maç izlememişti sanırım.

Maçın ilk yarısında belki rakibin direnç göstermesinden, belki de takım üzerinde ufak da olsa kalan baskıdan dolayı Adanaspor pozisyon üretmekten uzaktı ve alışılmış oyununu sergileyemedi. Ancak daha önce de yazdığım gibi, mutlaka bir açık yakalayıp golü bulacağını hissettiren bir takım Adanaspor... Çoğu takım golden önce baskı kurar, ileride çoğalır ve sonuca öyle gider. Fakat Adanaspor her an, her dakika, hatta baskı kendi üzerindeyken bile gol bulabilen bir ekip. Nitekim bu maçta da ilk ciddi pozisyonu gole çevirmeyi başardı. Sonrasında ise 1461 Trabzon'un oyundan düşmesi ve golle birlikte kazanılan özgüvenle maç tek taraflı bir gösteriye dönüştü.

Bu maçla birlikte artık Adanaspor'un Süper Lig'e çıkamama ihtimali mucizeden de öte. Yakaladığı bu ivmeye rağmen her maçı kaybedeceğini varsaysak bile iki rakibinin birden Adanaspor'u geçmesi fikstüre bakınca çok zor görünüyor.

Tabi Engin İpekoğlu ve Adanasporlu Futbolcular işi matematiksel olarak bitirene kadar durmayacaklardır.

Aynı ciddiyetle sahaya çıktıkları takdirde ise Gaziantep'ten "ş a m p i y o n" olarak döneceklerdir.

Yolun Sonu Şapiyonluk Old...

Halit Gürer

Yazar: Editor