2016-08-12 07:47:18
halit gürer / Engin Hoca Umut verdi
Ama Ezdirmeyin...
Kısıtlı imkanlara ve hala eksik olan bir çok transfere rağmen takımı olabilecek en iyi düzeye getiren Engin İpekoğlunu yürekten kutluyorum, şu azıcık umut veren durum, yönetime rağmen onun başarısıdır. Lige bir hafta kala, hala toparlanamamış olan takımımızla, as oyuncularının çoğunu oynatan Gençlerbirliğine karşı oynanan oyun bir nebze moral verdi.
Bugün bu maçı kaybetmemizin başlıca sebebi hala takıma katılamayan transferlerdi. Örneğin ilk yarıda Magaye ve Ahmet Derelinin yakaladığı fırsatlar, henüz takıma dahil olamayan -kaliteli- ileri uç oyuncularımız ile buluşmuş olsaydı, gidişat çok daha farklı olabilirdi. İkinci yarı ise orta sahadaki tek yaratıcı oyuncu Komanın çıkması sonrasında pozisyon üretme konusundaki sıkıntılar ortaya çıktı. 
Yapılmayan stoper transferinin yerine Renanı alışık olmadığı bir yerde izledik. Hem stoper hem sol bek oynama özelliğine sahip olduğu söylenen Renan Diniz ise sol bekte bekleneni veremeyecek sanki... O mevkii için ağır bir oyuncu ve fizik olarak stoper pozisyonuna daha uygun gibi...
Rizespordan takıma katılan Viera, sağlam ve güven veren bir performans gösterdi. Sağ bekte görev yapan Digao güzel oyununu asistle süsledi. Emre Uğur ile birlikte sağ bek pozisyonu şu anda Adanasporun en iyi yeri gibi duruyor.
Orta sahada Koman çok klas bir oyuncu olduğunu gösterdi. Adanasporun bu sezonki kare aslarından olacak. Dileğimiz yapılacak transferlerin onun kalitesinde olması...
Yeni katılan diğer oyuncular hakkında onları biraz daha izledikten sonra yorum yapma taraftarıyım.
Transfer, Transfer ve Transfer..
Armayı, Formayı, Hocayı, Futbolcuyu ve Taraftarı en önemlisi Adanaspor ismini ezdirmeyin. Acil olarak sol bek, Stoper (Didinin dönme ihtimali nedir bilemiyorum ama takıma katılmasının katkı sağlayacağını düşünüyorum.), sağ açık ve Forvet, hatta kale... Gereken bölgelere -kaliteli- takviyeler yapılırsa Engin İpekoğlu önderliğinde Adanaspor lige tutunmayı başaracaktır.
 
Halit Gürer
Yazar: Editor