2016-04-11 15:49:33
halit gürer / bolu öncesi

Tam Mesai

Adanaspor'un Boluspor karşısında hiç şansının tutmadığı herkesçe malum... Hatta çoğu maç, kaos yaşanmasına neden oldu. Bu sene toplu taraftar protestosunun olduğu tek maç Bolu maçıydı. Geçen seneki maçta ise Tribün-Futbolcu arasında başlayan tartışma Bayram Akgül'ün görevi bıraktığını açıklaması ile devam etmiş ve zor bir süreç yaşanmıştı. Daha önceki senelerde de kötü performansın tavan yaptığı ve psikolojik olarak Adanaspor'un fazlaca yıprandığı maçlar da hep Boluspor'a denk geldi.

Bu kötü geçmişi bir tarafa koyarsak Adanaspor, Boluspor deplasmanında hiç bu kadar avantajlı görünmemişti. Samsun maçında iyi oynayan ve açık ara lider bir Adanaspor'a karşı, sekiz maçtır galibiyet alamayan ve son oynadığı maçta Elazığspor karşısında da pek ümit vermeyen bir Boluspor var.
Geçen haftaki Elazığspor - Boluspor maçı belki de sezonun en zevksiz maçına sahne oldu. Boluspor sahada çok dağınık bir görüntü verdi. Oyuncular arasındaki mesafe çok fazlaydı. Bu da hem hücumda hem de orta sahada kalabalık ve üstün olmalarına engel oldu. Tabi bu maçta Adem Alkaşi, Alican ve Emre Kılınç gibi ilk on bir oyuncularından yoksun çıktıklarını da belirtelim. Özellikle Emre gibi önemli bir ismin varlığı etkili olabilirdi. Adanaspor'a karşı Boluspor'un en büyük kozu yine Emre olacak.

Adanaspor'un işi matematiksel olarak garantileyene kadar aynı ciddiyetle devam etmesi yani bir diğer tabirle şu ana kadar yaptığını sürdürmesi gerekiyor. Samsunspor karşısındaki performansın benzerini sergileyebilirse üç puanı alabileceğine inanıyorum. Yeter ki yüksek konsantrasyon devam etsin.

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun.

Halit Gürer

Yazar: Editor