2015-08-27 19:14:21
halit gürer / giresun deplasmanı

Geçen haftaki kötü oyun ve skordan sonra toparlanma arayışındayız. Bana göre önce kaybetmemek için mücadele etmemiz gereken bir maç. İlk hafta Şanlıurfa karşısında sergilediğimiz oyunun benzeri bize puanı getirecektir diye düşünüyorum. En büyük dezavantajımız zaten alternatifi az olan orta sahamızda Cem'in kırmızı kart cezalısı olması. Onun yerinde eğer Tevfik'in lisansı yetişmezse, uzun bir aradan sonra Olcay Turhan şans bulacak gibi görünüyor. Ayrıca Magaye-Nduka-Roni üçlüsünün de kendilerinden beklenen katkıyı koyması gereken bir karşılaşma. Daha üretken olmalarını ve ilk gol sevincimizi bize bu maçta yaşatmalarını bekliyoruz.

Gelelim rakibimiz Giresunspor'a;

Yaz döneminde maddi sıkıntılar yaşadılar. Hatta bir ara transfer yasağı da geldi ama çok sürmeden bu sıkıntıyı aştılar. Geçen sezonki kadroyu koruyup az sayıda transfer yaptılar. Geçtiğimiz haftaki ilk on birlerinde sol bek Rıdvan ve ofansif orta saha Arif dışında yeni bir oyuncu yoktu. En etkili oyncuları Vedat Muriqi. Hava toplarında üstünlük sağlayabilen ve ceza sahasında buluştuğu toplarda tehlike yaratan bir forvet. Geçen hafta Vleminckx'e verdiğimiz fırsatları Vedat'a da verirsek o da bu fırsatı geri çevirmeyecektir. Bunun yanı sıra kanat oyuncusu Abwo çok süratli ve top sürme yeteneği olan bir oyuncu ama bir günü diğerini tutmuyor. Nasıl bir performans göstereceği soru işareti. Diğer kanat oyuncusu Abdülaziz Solmaz ile Giresunspor'un kaderini tayin edecek isimlerden. Eski oyuncumuz Fevzi Özkan da sezona formda başladı. Orta sahada oynamasına rağmen süreki gol pozisyonlarına giren bir isim olduğunu biliyoruz. İlk iki maçta iki golü var. Dikkatlerden kaçmasın.

İlk hafta Karabük karşısında kötü oynayıp kaybeden takım, Elazığspor karşısında biraz daha toparlanmış göründü ve ilk puanını aldı. Yedikleri dört golün üçü duran toplardan. Adam paylaşımında ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Önceki sezonda duran toplardan bulduğumuz goller ve kazandığımız puanlar var. Samsun’a ve Buca'ya son dakikalarda bu şekilde attığımız goller hala hafızalarda. Dengede geçme ihtimali yüksek olan bu maçta kilidi yine duran toplarla açabiliriz.

Kolay olmayacak, rakibimiz de maçın öneminin ve ciddiyetinin farkında. Karşımızda dirençli ve kazanmayı isteyen bir Giresunspor bulacağız. Bence bu deplasmandan alacağımız bir puan değerli ve yeterli. Oyuncularımız geçen haftaki kötü oyunun izlerini üzerinden atmışsa eğer o puanı kesinlikle alırız diye düşünüyorum. Hücumda daha etkili olabilirsek, biraz da şansımız yaver giderse ilk üç puan milli takım arası öncesi hepimize rahat bir nefes aldırır.

Ve nihayet transfer!

İlki eski oyuncumuz Ergin Keleş, kadro derinliği ve hücum bölgesine rekabet getirmesi açısından olumlu bir transfer diyebiliriz. Diğeri de kamp döneminde ayrılıp tekrar dönen Tevfik Altındağ. Orta sahada geçen sene olumlu işler yapmıştı. Kaldığı yerden devam etmesini dileyerek Kıvanç Karakaş'ın da hala boşta olduğunu hatırlatmak isterim.

Halit Gürer

Yazar: Editor