2016-02-28 17:32:37
halit gürer / malatya dönüşü

Kaybolmuş Bir Hedef Yok, Devam

Haftalar sonra ilk kez bir maçta bu kadar açık verdik. Son zamanlarda pek rastlamadığımız bir başka durumsa rakibimizin bizden daha istekli olmasıydı. Önce Karabük, daha sonra Elazığ galibiyeti, Y.Malatyaspor'un kendine olan güvenini getirdi ve ilk altı hedefinin oluşmasını sağladı. Yeni hedeflerinin peşindeki ilk maçlarıydı. Biraz şanssız bir dönemde karşılaştık yani.

Biz ise kötü oynadığımız maçta golü bulup avantajlı konuma geçtik. Son dakikaya kadar da alışılmış taktiğimizle skoru korumaya çalıştık. Ama bu defa alışılmamış bir şekilde gol yedik. Sağlık olsun. Galibiyet durumunda şampiyonluğumuzu ilan etmeyeceğimiz gibi beraberlikte de iddiamızı kaybetmedik.

Mühim olan 6-7 oyuncumuzun iyi gününde olmadığı bir deplasmandan yenilmeden dönmekti. En azından bunu başardık. Rakiplerimiz Karabük ve Alanya'nın, Malatya'dan mağlup ayrıldığını da hatırlatalım.

Sezonun başlarında çok fazla mağlubiyet almamız bizi puan sıralamasının aşağılarında tutmuştu. Yenemiyorsak, yenilmememiz gerektiğini vurguluyorduk. Son dönemde bunu başardığımız görülüyor. Günümüzde olmadığımız, Elazığ, Göztepe ve Malatya deplasmanlarından aldığımız beraberlikler bizi yukarıda tutuyor. 

Olumlu taraftan düşünelim. Bu maçtaki performans düşüşü ve son dakikada yediğimiz gol, önümüzdeki hafta futbolcularımızın kendilerine çekidüzen verip daha iyi odaklanmalarını sağlayacaktır belki de. Göztepe maçından sonra daha iyi dönüp Giresunspor'u mağlup etmiştik. Kuvvetle muhtemel, benzer bir dönüşü Erciyesspor karşısında da yaparız.

Halit Gürer

Yazar: Editor