2016-02-24 18:06:18
halit gürer / mert akyüz

 

Hayrullah

Geçen sezon Atilla ve Evren'in formsuzluğunda Osmanlıspor maçında ilk kez şans buldu. Kaleciler konusunda çok sıkıntı çektiğimiz o dönemde şansını iyi kullanıp, A milli takıma kadar yükseldi.

Fakat kalecilik nankör bir meslek... Bu sezonun ilk yarısında yediği bazı şanssız goller eleştiri almasına sebep oldu. Benim şahsi görüşüm bu konuda ona biraz haksızlık edildi. Kalecilik tecrübe işidir.

Tecrübe kazandıkça daha iyi olur file bekçileri... Bir hata yapar pahalıya mal olur ve bir dahaki sefer benzer bir durumda ne yapması gerektiğini bilir ve o hatayı yapmaz.

Bir kalecinin en iyi performans gösterdiği yaşın 30 olduğunu söylerler. Hayrullah ise hem çok genç hem de bu ligde 1. yılını yeni doldurmuş bir kaleci. Bu nedenle bundan sonrası için ona iyi gününde değil her zaman destek olmamız gerekiyor. Hem Fatih Terim A milli takıma kadar yükselttiyse mutlaka onun da bir bildiği vardır değil mi?

Son haftalardaki performansına gelince, bütün takım gibi o da yükselişte. İyi bir savunmanın arkasında, daha sağlam bir görüntü veriyor. Oyuna topu yavaş sokuyor gibi görünüyor ama hem takımın sahaya yerleşmesini hem de biraz nefeslenmesini sağlayarak takımı rahatlatıyor.

Son dört maçtadır da gol yemiyor. İyi performansının devamını diliyoruz. Seneye Adanaspor kalesini Süper Lig'de koruması dileğiyle...

Halit Gürer

Yazar: Editor