2016-08-08 06:59:14
halit gürer / süper ligdeki rakiplerimiz 2

Atiker Konyaspor,

geçen sezon beklentilerin çok üzerinde bir form yakalayarak, kadro kalitesinin çok üzerinde takımları geride bırakmayı başarmış ve ligi 3. bitirmişti. Başarılı kadrolarını bozup sonu meçhul bir maceraya girişmediler.

Aykut Kocamanın liderliğinde sistemli bir şekilde ilerliyorlar. Yeni sponsorluk anlaşmaları ile maddi açıdan da iyice güçlenen Konyaspor, daha uzun yıllar üst sıralarda mücadele edecek gibi görünüyor.

 

Gelelim sezonu açacağımız Bursaspora...

Avrupayı hedefleyen ekip geçen sezon bu hedefin çok uzağında kaldı. Fakat bu sezon Hamza Hamzaoğlu ile birlikte daha güçlü geliyorlar.

Del Valle, Bilal Kısa ve Serdar Kurtuluşun da takıma dahil olması ile daha alternatifli ve kaliteli bir kadroya sahip oldular. Bu sene geçen sezondan daha iyi bir Bursaspor göreceğimizi öngörmekle birlikte ilk hafta işimizin zor olacağı görüşündeyim. 

 

Çaykur Rizespora geçelim.

Açıkçası ne yapacağını kestiremediğim bir takım. Gerçek performanslarını ne kadar yansıttılar bilinmez ama yaptıkları 7 hazırlık maçının tamamını kaybettiler. Transfer döneminde ise geçen sezonki kadrolarından bir çok oyuncuyla yollarını ayırdılar ve yerlerine ağırlıklı olarak Arap ülkelerinden oyuncular getirdiler. Bu oyuncuların kalitesi Rizesporun ligdeki seyrini belirleyecek.

Halit Gürer

Yazar: Editor