2016-08-13 10:07:11
halit gürer / süper ligdeki rakiplerimiz 4

Kasımpaşa, 2012 yılında arkasına aldığı siyasi ve maddi güçle, sonraki sezonlarda yüksek bütçeli kadrolarla mücadele etti. Ancak harcanan yüksek bedellere rağmen Avrupa Kupalarına katılma hedefine bir türlü ulaşılamaması takımı küçülmeye itti. Geçen sezon kadrolarındaki yıldız isimlerden Eren Derdiyok, Isaksson, Del Valle ve Scarione gibi isimleri kaybettiler ve yerlerini dolduramadılar. Sezonu tablonun neresinde bitirirler bilemem ama Kasımpaşayı parlak bir sezon beklemiyor.

 

Geçen sezon son haftalarda ligde kalmayı garantileyen Kayserispor, bu sezon yepyeni bir kadro ile sahne alacak. Teknik Direktör Hakan Kutlu, GBB takımından eski oyuncuları Ufuk, Erkam ve Umutu kadrosuna kattı. Bunun yanı sıra geçen sezon küme düşen Mersin İY nin en iyi 3 oyuncusu (Nakoulma, Welliton ve kaleci Muammer) da önümüzdeki sezon Kayserispor forması giyecek. As kadroyu aşağı yukarı hazırladılar ancak kadro derinliği konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Orta sıraların altında seyredeceklerini ve düşme korkusu yaşayabilecekleri bir sezonun onları beklediğini düşünüyorum.

 

Medipol Başakşehir ligin en sağlam takımlarından. Süper Lige çıktıkları sezondan itibaren sürekli üst sıraları zorluyorlar. Yeni sezona başarılı kadrolarını koruyarak başlayacaklar. Ligdeki birçok takımı kıskandıracak kadar derin ve kaliteli bir kadroya sahipler. Yine, tıpkı önceki sezonlardaki gibi üst sıralarda yer alacaklardır.

 

Osmanlıspor için de Başakşehir hakkında söylediklerimizi söyleyebiliriz. Onlar da kadrolarında kaliteli isimleri barındırıyorlar. Muhtemelen ligde kontra atağı en iyi yapan takımlardan biri olacaklar. Orta sahada sert ve agresif, ileri uçta ise hızlı, kuvvetli ve teknik oyunculara sahipler. Önümüzdeki sezonda da çok takımın canını yakacaklar ve yine Avrupa Kupalarını hedefleyeceklerdir. 

 

Son olarak Trabzonspor... 

2011deki şike iddiaları, camiayı fazlasıyla olumsuz etkiledi. Hatta 2011 sonrasındaki başarısızlıklarını da o sezonki travmaya bağlıyorum. Yıllarca çok para harcamalarına rağmen başarı gelmedi ve geçen sezon Trabzonspor tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşadı. Ancak bu sezon başkanları Muharrem Usta ile beyaz bir sayfa açıyorlar. Yıldız ve pahalı isimler yerine bu kez takıma katkı sağlayacağına inandıkları isimleri getiriyorlar. Teknik direktörleri Ersun Yanal önderliğinde önceki sezonki kötü maçları unutturmaya çalışacaklar.

Halit Gürer

Yazar: Editor