2015-12-07 18:25:45
halit gürer gbb

Devam O Zaman

Sezonun şu ana kadarki en hareketli maçını geride bıraktık. Verilmeyen gol ve penaltımız, uzatma dakikalarında atamadığımız 4'e 0 pozisyon ve ardından rakip kalecinin karambolde altı pas içinden kaçırdığı gol. Özellikle son dakikalar bizim adımıza bir trajediye dönüşebilirdi ancak bu defa şans bizim yanımızdaydı.

İlk yarıda çok güzel bir futbol ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Çok istekli başladık. Biri geçersiz iki gol bulduk. Sonrasında biraz geri çekilerek rakibe pozisyon vermemeyi amaçladık. Bu süre zarfında Magaye ve Cem'in rakiplerini neredeyse ceza alanına kadar kovalamaları, Tevfik ve Renan'ın, iyi top yapan rakip karşısında sürekli koşup, yerinde müdahalelerde bulunmaları ve savunmamızın hatasız oyunu bizi amacımıza ulaştırdı. Rakip uzaktan şutlarla ve duran toplarla sonuca gitmeye çalıştı ancak başarılı olamadılar.

İkinci yarıda ise sadece savunmayı düşündük. Rakibimizi bu sürede iyice üstümüze çektik. Karamboller dışında pozisyon vermedik ama ileride yeterince oyuncumuzun olmaması sebebiyle kazandığımız toplarda verimli atak üretemedik. Durum böyle olunca neredeyse tamamen kendi yarı alanımızda geçen bir ikinci yarı oldu. Son dakikadaki o malum pozisyona kadar da bizi heyecanlandıran bir pozisyon olmadı. Genelde takımda bir oyuncu gol krallığına gidiyorsa penaltılarda olsun, bu tarz pozisyonlarda olsun, takım arkadaşları ona hedefine ulaşması için yardımcı olur. Keşke Fahri de bu düşünce ile hareket etseydi de bize o son kaosta stres yaşatmasaydı.

Bireysel olarak oyuncularımızın formda olması, şu zor maçlar sırasında ümit veriyor. Renan ve Tevfik orta sahada çok mücadele edip rakibin oyununu bozdular. Samican sezon başındaki kötü performanslarından eser yok. İyi bir çıkış yakaladı. Magaye için "Sezonun hayal kırıklığı" derken iki maçta fikrimizi değiştirdi ve kalitesini ispatladı. Emre Uğur iyi bir performans gösterdi. Ergin Keleş, golünü atarak yine görevini yaptı.

Hayrullah, zaman zaman çok eleştiriliyor. Gerçi bizim taraftarımız kaleci konusunda çok mükemmeliyetçi. Islıklanmayan, eleştirilmeyen kalecimiz var mı hatırlamıyorum. Kalecilik tecrübe işidir ve bir kalecinin en iyi olduğu yaşın otuz olduğunu söylerler. Henüz 22 yaşında olan bir kalecinin zaman zaman hatalar yapması olağan. Kendisine biraz daha destek olmalıyız. Dünkü maçta net bir tehlike yaşamadık ancak yüksek topların çoğunda, topu alarak takımı rahatlattı. Fakat bir- iki pozisyonda savunma oyuncularımızla anlaşmazlık yaşadı. Korner vb. pozisyonlarda biraz daha iletişimi arttırmalı ve ayağına gelen topları biraz daha iyi kullanmalı. Bunları yaparsa hem kendisine hem Adanaspor'a daha fazla katkı sağlar.

Önemli bir üç puan aldık ancak zor maçlar devam ediyor. Gaziantep'ten sonra şansımızın tuttuğu bir diğer takım olan Alanyaspor'a konuk olacağız. Son iki maçımızı yine 3-2 ve 3-0 kazandığımız bir rakip. Bakalım istatistikler yine yüzümüze gülecek mi?

Halit Gürer
Yazar: Editor