2015-12-21 18:55:01
halit gürer rehavet yok mücadele var

Maçın ilk yarısında önceki haftalarda olduğu gibi mükemmel savunma yaptık. Top kontrolü rakipteydi belki ama Renan ve Tevfik'in kusursuz mücadelesi, kanat oyuncularımızın savunmaya iyi destek olması ve geri dörtlünün hatasız oyunu rakibe pozisyon vermememizi sağladı. Ancak hücum yönünden yeterince iyi değildik. Sonuçta ligin en az gol yiyen takımıyla oynadık ve Ergin gibi önemli bir ismin yokluğunda sıkıntı yaşamamız da normaldi.

İkinci yarı Engin Hoca, etkisiz kalan Ahmet'i kenara aldı ve yerine Mehmet Sak girdi. Bu değişiklikten sonra Magaye ileri uca, Mehmet Sak da sol açığa geçti. Engin Hoca'nın bu hamlesinin oyunumuzu olumlu anlamda değiştirdiği görüşündeyim. Ara sıra kadro seçimi ve değişiklikler konusunda eleştirdiğimiz Engin Hoca, bugün elindeki kadroyu en iyi şekilde kullandı. 

Gole kadar pozisyon yönünden kısır bir maç vardı. Ancak duran toptan gelen gol maçın bizim lehimize dönmesini sağladı. Hemen arkasından Magaye'nin muhteşem volesi maçı tamamen kopardı. Renan'ın da penaltısıyla Karabükspor'a karşı iç sahada uyguladığımız üç gollü tarife devam etti.   

Bireysel olarak bakarsak; Emre Uğur, takımın en çalışkanlarındandı. Yerinde müdahaleleri ve bindirmeleri ile harika bir maç çıkardı. Bir de ortalarını geliştirse de bin bir çabayla getirdiği o toplara yazık olmasa...

Renan ve Tevfik, bana göre son haftalardaki çıkışımızın mimarları. Pozisyon vermememizde onların yaptığı baskının payı büyük... 

Genelde sol bek olarak kullandığımız Mehmet Sak, sol açıkta daha etkili. İki haftada ikinci asistini yaptı. 

Magaye ise 1461 Trabzon maçıyla yakaladığı çıkışı harika bir golle süsledi. Aynen devam.

Her şeyden önce bu heyecanı, coşkuyu yaşamayı özlemişiz. İddiasız geçirdiğimiz iki sezonun ardından hem tribün hem de takım anlamında bir geri dönüş yaptık.

"Sezonun en zor maçlarını oynayacağız" dediğimiz haftaları kayıpsız atlattık. 

Tabi henüz kazanılmış hiçbir şey yok.

Aynı ciddiyetle yola devam etmeliyiz.

Zira önümüzde zorlu bir Elazığspor maçı var. 

Halit Gürer
Yazar: Editor