2015-01-12 11:59:42
hayri ülgen vakası

Hayri Ülgen Çapsızlığının Yarattığı Can Sıkıntısı 

Şimdi yaşını başını almış ihtiyar bir sözde futbol yorumcusu Hayri Ülgen için bir şeyler yazacağım ama bu yazının ağır tonajlı olmamasına dikkat edeceğim.

Önce TV'den gördüğüm kadarıyla birkaç sıfatını tekrar edeyim zira daha önce Sayın Hayri Ülgen vakasına bir temas etmiştim. 

Cümle özürlü olduğunu yazmıştım.

Kelime dağarcığı ilkokul 3. sınıf düzeyinde.

Diksiyon hak getire.

Urfasporlu ve nesnel olamıyor, tüm Trtciler gibi onda da tribün goygoyculuğundan gelen bir Ds sempatizanlığı var ve bu şey bir karın ağrısı olarak oracıkta duruyor. 

En fenası, haddini bilmiyor ve patavatsız; o yaşa hiç yakışmıyor, dersem dilerim ben de haddimi aşmamış olurum. 

Hadi bunları geçtim ama Sayın Hayri Ülgen'in bir olay örgüsü de yok. Rap rap değil, rabada rubada konuşuyor. Bir önceki programda ne dediğini hatırlamıyor ve fena çelişiyor.

Örneğin, Antalya gelibiyetimizden sonra Bayram Başkana hitaben, bu takımı bırakıp gitmenin vebalini nasıl taşıyacaksın, gibi bir söz söylemişti. Bu anlamda gitmemesi gerektiği vurgulamıştı.

Dünkü programda ise o konuda hiçbir fikir belirtmemiş gibi konuştu. Hani gitmiştin ne oldu da bir hoca ile anlaştın, şeklinde bir lafı postaladı.

Hayır, belli bir fikri vardır ve onu dile getirir, eyvallah, ama zaten kulübü karıştıran bir sürü unsur varken bir de orataya Sayın "Hayri Ülgen Patavatsızlığı" ve tutarsızlığı çıkınca kafalar iyice ambale oluyor. Yoksa kimse benim düşündüğüm gibi düşünmek zorunda değil. Ama taraftarı bile olmadığın bir camia için böyle tutarsız laflar edersen adama bir dur derler.Topa bas Hayri Bey! 

Bir de Güvenç Kurtar'ın bu ligi tanıyor olmasından veya olmamasından size ne? Neden böyle bir tepki gösterme ihtiyacı duydunuz beyefendi? Acaba Teknik Direktör Komisyoncusu musunuz? Kulüplere pazarlayacağınız hocalar mı var listenizde nedir? Zira benzer bir saygısızlığı Kayseri TD. Cüneyt Hocaya da yaptı aynı programda.

Hem siz bu ligi ne kadar tanıyorsunuz? Örneğin Boluspor'dan dört futbolcu adı sayabilir misiniz? 

Ricamız şimdi Trtcilere.

Lütfen bizi bu beyefendinin verdiği azaptan kurtarın veya eline bir konuşma metni tutuşturun, ama okuyamama ihtimaline karşı bir kulaklıkla demesi gerekenleri sufle edin ona; çünkü anlaşılan o ki bu muhteremi programlara çıkarmak zorundasınız. Yoksa bu eziyet sizin açınızdan da çekilecek gibi değil! 

Yazar: Editor