2015-01-21 17:50:50
hayrullah mert

Kale

Son 3 maçta Hayrullah olağanüstü bir performans gösterdi ve tüm istatistiklerimizi alt üst edip 3 maçta 1 gol yedi. Daha önce fikir belirttim, son yılların en iyi kalecisiyle karşı karşıyaydık kalemizde. Hani dedim ya olağanüstü performans, aslında olağan bir performanstı belki fakat kalede o kadar aç biilaçtık ki olması gereken bir kaleci profili bize müthiş geldi. Hayır, Hayrullah’ın yaptığını veya ona forma veren Eyüp Hocanın cesaretini ve öngörüsünü, futbolcu bilgisi yok saymıyorum, tersine çok önemsiyorum.

Bu konuya değinmemim sebebi şu:

Günay’ın takıma dönmesi söz konusuymuş. Dönsün tabi. İlk önce, tribün onu çok sevdi ve Günay da Adanaspor tribününe aynı sevgiyle karşılık verdi. Güzel şeyler bunlar, hep istediğimiz futbolcu & taraftar diyaloguydu bu. Daha çok olsun…

Kaygım, Hayrullah’ı kazanmışken kaybetme korkusundan geliyor. Günay, Adanaspor’a forma garantisiyle geliyorsa yılların emeğine ve Hayrullah’a yazık ederiz. Ama eşit rekabet koşullarında geliyorsa ve iyi olan, daha iyi olan formayı alacaksa ne güzel bir şey olur. Tadından yenmez.

Evet, kale konusunda tek dileğim Hayrullah’ın göz ardı edilmemesi olur. 

Not:

Yazılarınızı " kaplanpenche@gmail.com " adresine bekliyorum. 

Yazar: Editor