2020-06-30 17:53:24
her şey çok uzaklarda şimdi

Çok Uzak

İmrendiğimiz ne varsa çok uzağız ve isin kötüsü; süper lige cikciğimiz donem dahil hiçbir zaman o istediğimiz Adanaspor’a yaklaşamadık bile. Interi, Salzburgu yeniden 5 Ocaka getireceğiz hayalleriyle 2006da yeniden çıktığımız yolda 10 senedir “yerinde say” modundayız.

Bayram Akgül idaresinin yıllardır tek geçer tarafı sportif başarıydı. Son 5-6 yılda o da elden gitti. Bunları söylemekten çok sıkıldım ama sene olmuş 2020, Adanaspor’un hala storu yok. Trajikomik bile değil artık bu.

Tesislere giden bilir, köpek bağlasan zor duracak yerde biz senelerdir takım toplamaya çalışıyoruz. EPLde oynamış adamı sen nasıl Osman Yereşende 1 gün geçirmeye ikna edeceksin? Hadi ikna oldu diyelim, kulübü, seni ne kadar ciddiye alır o tesisle.

Website, sosyal medya kullanımları, taraftara içeriden habercilik falan gibi diğer hafif kurumsal şeyler. Matbaanın Osmanlıya gelişiyle paralel doğrultuda kanıksadık bunları da… 200 yıl geriden geldi. Baskı, istek olmasa bunların da olacağı yoktu.

2.ligden grup seçimi yapmaya başladığımız bu günlerde, şu şehri, potansiyeli, tarihi yeniden kendine getirecek vizyoner bir başkan için elleri açtım bekliyorum. Senelerdir maddi-manevi her açıdan taraftar olarak o kadar aza tabi olduk ki, “normal” bile bize Abramovich artık.

Parası sınırsız, hükümet destekli bi başkan olmasına gerek yok. Belediyeden her sene haraç misali bütçe getiren bi yerel idare mensubuna da gerek yok. Biraz vizyon sahibi, yönettiği takım taraftarlarına saygı duyan, spor yönetiminden anlayan, nitelikli bi insan evladı olsun yeter.

Emin Heskey

Yazar: Editor