2016-08-14 10:26:41
herkes işini yapmak zorunda

"7-8 takviye olmazsa bu takım küme düşer, nisanda şampiyon olmuştuk bu sefer aralıkta süper lige el sallarız." Katıl veya katılma, en somut dayanağı eldeki şu kadro olan bir analizdir bu. Lig oynanmadan bitmez evet, ancak azıcık bir futbol görüşü bile bir izlenim edinmeye yetebilir. Elbette kadro değişir analizler de değişir. Bundan daha doğal ve var?

Bunları yazmak söylemek Adanaspor düşmanlığı olmaz, iyi gün dostu yapmaz kimseyi. Eleştirel görüşlere kulak tıkamak asıl mesele.

Bu ligi Ptt ile, geçen sezonu bu sezon ile karıştırmamalı. koşullar değişmezse evet sonuçlar da değişmez, ama koşullar değişti ve sonuçların değişmesi de kaçınılmaz olur. Bu en bilimsel bir durumdur. Sadece sevgimiz yetseydi Adanaspor şimdi Barca yerinde filan olurdu dünya klasmanında. 

Üstelik bir kulüp başkanını eleştirmek onun özellikle transfer politikasını berbat bulmak da Adanaspora zarar vermez tersine bir Adanaspor imajı ve istikbali konusunda kaygı duyma tavırlarıdır bunlar.

Bir başkanı-yönetimi sevmek onun transfer politikalarını desteklemek zorunda değilim. Taraftar olarak, yönetime karşı artı veya eksi herhangi bir şey hissetmeye ne gerek var? Olağan sorumluluğunu yerine getirsin, sonra gitsin bunun için mutlu olsun veya ne hissederse! Ama Adanasporu çok seviyorum hatta en çok ben seviyorum, herkesin gönül rahatlığıyla bunu kendi adına iddia edebileceği gibi.

Küfür yok, hakaret yok... Durum böyleyken başkanın-yönetimin, eleştiri sonucunda, kendilerinin neler hissedeceği pek umrumda değil. Bunun adı vefasızlık hiç değil, herkesin üzerine düşen işi yapması gerektiği gerçeğinin bir başka ifade şeklidir. Belirtmiştik. Taraftarın bir başkana takımı şampiyon yaptı, takıma iyi futbolcu aldı diye methiyeler düzme mecburiyeti yoktur, dileyenin dilediğini hissetme noktasında.

Ama tam da bunun yanında bir başkanın-yönetimin iyi bir takım kurma mecburiyeti vardır.

Çünkü bunun için o görevin başındadır. 

Herkes kendi lisanınca sever savunur bu idareyi ve şeklini.

Terbiye sınırları içinde biz sonuna kadar eleştireceğiz bu transfer dönemi zihniyetini. 

Yazar: Editor