2012-09-07 11:23:56
hollanda vs türkiye

Gollü Maç Olur

 

 

Hem Hollanda'nın hem Türkiye'nin hedefi 2014'te Brezilya'da yapılacak olan Dünya Kupası'na direkt olarak katılmak.

 

Her iki tarafın da teknik direktörleri kaliteli, oyunculara tek tek bakınca isim yapmış futbolcular. Gruba bakınca da bu iki takımın dışındakiler prestij mücadelesi verecekler. Dolayısıyla eleme grubu tamamlanınca ilk iki sırada bu iki ülkeyi göreceğiz.

 

Hollanda tam bir turnuva takımıdır. Şöyle bir geçmiş istatistiklerine bakınca 2006 yılında Dünya Kupası Eleme Grubunda 12 maçta 10 galibiyet, 2 beraberlik almışlar. 2010 elemelerinde ise 8'de 8 yaptılar. Son yıllardaki tek başarısızlıkları son Avrupa Futbol Şampiyonasında 3'te 0 çekmeleri oldu. Ancak ne olursa olsun Hollanda ismiyle bile her turnuvanın favorisi olmuştur.

 

Kadrolarında Sneijder, Kuyt, Heitinga, Van Persie, Huntelaar, Robben gibi isimlerin yanında gelecek vaat eden çok iyi yeteneklere sahipler. Bu takımdan deplasmandan puan almak için kapanmak fayda etmez. Bu amaçla da sahada olmamalıyız. Oynadıkları son hazırlık maçında Belçika'dan 4 gol yediklerinde Belçika çok hızlı futbol oynayarak portakallara adeta futbol dersi vermişti. Biz de bunu yapabilirsek bu deplasmandan zor da olsa puan alabiliriz.

 

Tahminime gelince kalede Volkan yokken, defansta da sıkıntılarımız sürerken sorunlar yaşayacağımızı düşünüyorum. Gollü ve izlenesi bir maç bizi bekliyor.

İsmail Eyriparmak

Yazar: Editor