2017-11-16 14:46:47
hücum etmeye devam

Rakip Samsun; Lige iyi başlangıç yapamayanlardan olan Karadeniz Ekibi problemli teknik direktör Alpay Özalan değişikliğinden sonra Besim Hoca’ları ile galibiyet almış ve Adanasporluların birçoğu için önemli bir isim olan Engin İpekoğlu ve ekibi ile çalışma kararı aldılar.

Engin Hocalı Samsun ise zor denilebilecek fikstürden 4 Maçta; 1 Galibiyet, 2 Beraberlik ve en son milli maç arasından önce de Boluspora 90da yediği golle boyun eymek zorunda kaldılar. Ve Samsunsporda Adanaspor maçını kendiler için serinin başlangıç maçı gibi görüyorlar.

Zehirli Sarmaşık; Bildiğimiz gibi oynamaya çalışıyorlar ama format ve oyuncu uyumu şimdilik pek geçmişteki gibi değil.

Hızlı atağa çıkabilen adamlarının gol yüzdeleri yüksek değil. Daha çok sağ bekleri Ahmet Cebenın kullandığı kanatta, Clauda Angan, Jonathan Ayite ve Halil İbrahim Pekşen ile kontra ataklarla tehlikeli oluyorlar.

Samsunspor bekleyerek oyunu tercih edecek ve biliyorlar ki mutlaka Adanaspora gol atacaklardır ve kapalı savunmayı açma konusunda Adanasporun zaafları var.

Kendilerinin en etkili olduğu sağ kanat, Adanasporun da kanayan yarası olan sol kanattan kontralarını izleyeceğiz.

Son maçta pozisyon buldukları kadar da pozisyon verdiler.

Özellikle de duran toplarda adam paylaşımda hatalar yapıyorlar. Ön direğe kesilen toplarda adam paylaşımlarında hata yapıyorlar.

Adanasporda sakat ve cezalı oyuncu olmadığını düşünerek son Rize maçından kazanan takımda sadece Digao değişikliği ile yapılan 11 çıkacaktır.

Oyun formatı olarak kazanmayı düşünen takım olarak sahada yer almalı ve oyunu geride kabul etmemeli.

Biliyoruz ki savunma konusunda başarılı değiliz.

Konsantrasyon kaybı sonrası yenen goller olabilir ama mevcut ligde en çok yiyen takımlardanız.

Sorun çok gol yemek olduğu kadar yediğinden bir fazlasını atacak oyun formatı ile oynamamamız.

Bir fazlasını atabilirsen +3 puan alabiliyorsunuz. Ve hedefi öncelikle play-off olan bir takım için bu kadar kötü averaj kabul edilemez.

Ne yazık ki milli maç arasından sonra oynadığımız ilk maçta Gaziantepte hayal kırıklığı yaşanmıştı. Umarım tatilde rehavet olmamıştır ki korkmuyor da değilim.

Savunma yapamadığımız için hücum etmeye devam…

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor