2016-10-02 19:55:43
hüznün tarifi / ahmet gültekin

Kulübe farkı...

Hem oyuna giren hem de çıkmak zorunda kalanlara bakınca sadece sonuca üzülüyorsun Jurcic kadar hüzünleniyorsun. Kazanacağımız maçtan puan alamadan ayrıldık.

Orta sahaların çok koşanının ayakta kalacağız hata yapmayanın kazanacağı ve 3 puana daha yakın olacağı maçta darbeye bağlı olmayan 3 sakatlık yaşadık. Bu da sonucu etkiledi.  

Neticede, girenler daha hazır olmalı.

Maçı kazanacak kadar iyi olduğumuz zamanlar oldu ve o zamanlarda da pozisyonlar bulduk ama yine atamadık eksiklerimizle değil iyi yönlerimiz ile ön plana çıktık. Evet, daha fazla tecrübeye ihtiyacımız var. Oyuncularımızın tecrübe kazanmasından başka elimden şimdilik bir şey gelmiyor. 

Top kapma konusunda ligin en iyi 3. takımı olmamıza rağmen pas yüzdesi olarak aşağılarda kalıyoruz. Sayısal olarak daha fazla pas yapıp bu pasları özellikle rakip yarı sahada yapmayı becerip rakibin gardını düşürmeliyiz. Bunu yapamadığımız zaman daha fazla efor harcayan oyuncularımızın son vuruşlarıyla işi beceremiyoruz.

Milli maç arası iyi gelecek.

Jurcic Hoca istediği oyunu oynatmak için daha fazla zamanı olacak, zor gol atan takım olarak görünüyoruz birçok pozisyona giriyoruz sonuçlandırma konusunda şimdilik yeterli değiliz. İlk 2 hafta attığımız golleri duran top oyunundan kazanmıştık daha fazla duran top çalışmalı ve gol atacak varyasyonları arttırmamız gerekli.

Önümüze bakmak zorunda olduğumuz bir hafta daha geçti gitti 

Teşekkürler Adanaspor

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor