2018-01-28 15:24:03
iki memur futbolcu bir memur TD sonuç tek puan

Memur zihniyetli TD, takımdaki memur Zihniyetli futbolcuyu buldu, onu tebrik ederiz(!): Koman! Hemen onu kesti ve liglerin en faydasız adamını sahaya sürdü. Bu futbolcu şahsı Renan F. Oluyor.

Ha, bir de Didi adlı bir garip futbolcu var. Onun ilk dakikadan son dakikaya kadar tüm hatalarını çevresi ve özellikle İrfancan düzeltti. Yoksa Didi paçozunun bacak arasından kaçırdığı o son dakika pozisyonuyla da kaybedebilirdik.

Renan ile saha çıkmak, ben futbolcu cahiliyim demektir. Maç boyunca hep bir eksiktik. Hep!

Memur Renan F, oyunu hep bir metre karede oynayarak el frenimiz oldu, takozumuz oldu ama ondan hücum ve takım oyunu namına bir bok olmadı. Tabi Memur TD bunu niye umursasın? O, kendine bir kurban seçti ve beraberliği kurtardı.

Takımda taktik yok, plan yok, program yok, hırs yok, ayakta durmak yok, duran top organizasyonu yok. Yahu penaltı bile kaleyi tutmadı. Bunların sorumlusu önce ve sonra takımın hocasıdır. Olduracak, yoksa herkes çıkıp konuşur!

Ha! Başkana futbolcu aldıramıyor mu? Güle güle o zaman. Onun ne farkı kaldı Kemal Kılıçtan, Ekrem Aldan? Niye geldi bu takıma? Misyonu ne? Vizyonu yıllar önce buhar olmuş gitmiş zaten? Buraya Renan F ile Didi denen futbol laubalilik anıtını futbola kazandırmak için mi geldi? Yoksa gönderildi mi? Acaba bir üst iradenin Adanaspora yolladığı bir isim midir bizim takımı yönetemeyen memur abi?

Bekiri Renan F ile sahaya sürmek Bekirin futbol hayatını bitirmektir veya daha farklı diyelim onu seyircinin önüne atmaktır. Sonra oyunun 43.dakikasında, hangi sebepten olursa olsun, adamı oyundan çıkarırsın ve golü de yersin.

Bu beraberliğin sebebi takıma gönderilen o teknik direktördür.

Zaten beraberliğe razıdır ki sahaya Renan F ve Didi ile çıkmıştır. Muhtemel olana göre onlar aralarında al gülüm ver gülüm diyerek maçı golsüz ve pozisyonsuz bitirecekti fakat bir karambol ve yine savunma hatası planı bozdu. O savunma hata yapar. O savunmanın hata yapmaması eşyanın tabiatına aykırıdır çünkü o bölgede Didi ve Renan F adlı iki futbolcu laubalisi vardır.

Didi denen zat, penaltı öncesinde rakiple didişerek penaltı konsantrasyonunu bozabilecek kadar takımla ilgisi olmayan bir sorumsuz. Ve bu adam hala ve hala takımda forma şansı buluyor, geçen haftaki, aslında 3 puana mal olan o dramatik hatasından sonra bile kadroya girebiliyor. Nasıl bir şeyse?

Saha kenarında jimnastik hareketleriyle hoca olunmuyor işte. Öyle olsaydı memleket TD ilahlarıyla dolardı. Ama kazın ayağı öyle değil!

Üçüncü topçuyu sahaya süremedi bile. çünkü oyunun kaderini değiştirebilecek iki futbolcu takımda yok. çünkü futbolcu aldıramadı, aldıramaz. Ayağını yorgana göre uzatmak zorunda.

Bu takımın başına ne zaman kaderine razı olmayan, futbolu kendine gerçek manada bir ideal bellemiş bir TD gelecek?

Takımını tanıyamayan, futbolcusunun futbol karakterini çözemeyen bu TD siluetlerinden ne zaman kurtulacağız?

Benimki de soru oldu değil mi?

Yazar: Editor