2015-12-28 14:42:36
ilk yarı son maç, halit gürer

Razı Olmak

Maça her zamanki taktik anlayışımızı uygulayarak başladık. Geride rakibe geniş alan vermedik. Rakip yarı alanda topla buluştuğumuzda ise sürekli faullerle durdurulmaya çalışıldık. Bu şekilde giden maçta dengeyi duran toptan gelen gol bozdu. Golle birlikte işler rakibimizin lehine dönmüşken Tom'un atılması oyunun gidişatını tamamen değiştirdi.

Rakibimiz kırmızı kart gördükten sonra özellikle ikinci yarıda topa daha fazla sahip olduk. Daha geniş alanda oynayıp rakip üzerinde baskı kurmaya çalıştık. Bir kaç gol pozisyonundan yararlanamadık. Tam rakibimiz oyunu dengelenmeye başlıyordu ki Samican'ın ayağından golü bulduk. Bu dakikadan sonra rakip üzerinde yeterince baskı kuramadık ve 10 kişi kalan rakibimiz karşısında bir puana razı olduk.

On kişi kalan rakibe karşı alınan beraberlik biraz hayıflanmamıza sebep olduysa da lig liderine karşı deplasmanda alınan bir puanın son derece önemli olduğunu düşünüyorum. İlk iki sıradaki rakiplerimiz daha fazla kazandığı için değil, daha fazla beraberlik aldığı için üzerimizde bulunuyorlar. Ligin ilk 11 sırasında bulunan takımlar arasında en fazla mağlubiyeti bulunan takımız. Bu nedenle yenemiyorsak yenilmemeyi bilmemiz gerekiyor. Bu puanı alamasaydık eğer ilk yarıyı 7 veya 8. kapatacağımız da dikkatlerden kaçmasın. 

Ligde en iyi savunma yapan takımız. Arka arkaya oynadığımız zor maçları da yaptığımız iyi savunma sayesinde kazandık. Tabi bu maçlarda ilk golü bulan taraf olmamız işimizi biraz kolaylaştırmıştı. Şu son maçta bu kez geriye düştük ve rakibimiz eksik kalmasaydı işimiz bayağı zorlaşacaktı. Gol bulmamızı gerektiren durumlar için bir B planı üretmeliyiz.

Lig araya girdi ve bu boşlukta kupa maçları oynayacağız. Kupada alınan iyi sonuçların lige de olumlu yansıdığını çok kez gördük. Bunun bir örneğini de Adanaspor olarak göstermek dileğiyle...

Halit Gürer

Yazar: Editor