2015-08-26 11:14:04
irlandalı ve linç

Türkiye İrlandalıyı Konuşuyor

Manşetler genelde böyle atılır ya; Türkiye onu konuşuyor, Türkiye izledi gibi bir büyük genellemeyle başlar ifadeler. Bu kez de böyle olsun dert değil.

Şimdi İstanbul/AkSaray'da ama ilginçtir; dolabın kapağını olması gerekenden fazla bir güç kullanarak açan ve dolaptaki suların dökülmesine neden olan İrlandalı bir turiste önce dükkan sahibi esnaf elinde gizlediği sopayla saldırıyor, sonra İrlandalı biraderimiz buna karşılık veriyor ve en sonra bu dolap açma & su şişesi dökme vakası bir sokak muharebesine dönüşüyor.

İzlemişsinizdir. Haberiniz yoksa bulup izleyeblirisiniz.

Küçük çaplı kavgalar hayatın bir parçası evet, her ne kadar iki kelimeyle olayı özüp yoluna gitmek mümkünse de.

Bence sorun şurada; esnaf (buna çokça şikayet edilen otobüs, münibüs, dolmuş şoförleri filan da dahildir) kendini yaşadığı yerin kralı zannediyor veya muhtarı ya da polisi hatta yargıcı belki celladı ve saire... Neden acaba?

Kabalık çoğu zaman tahammül edilecek gibi değil. Tabi tenzih ederek konuşuyorum.

Nedir?

Daha vahim utanmazlık şu: Bizim necip esnafımız (AkSaray esnafından bahsediyorum) bir adama, 1 tek kişiye (turist veya değil, de ki İrlandalı değil Kayserili) elinde sopalarla topluca hücum edebilecek kadar yiğit(!)... Sandalyelerle de hem, adamn yan tarafından, arkasından... LİNÇ etme niyeti yahu! 

Genel rezillik bir yana, tam da dalga geçilebilecek bir vaka. Şahsen girmeyeceğim o topa, zira zaten fena dalga geçilmiş...

Vah ulan! 

Yazar: Editor