2015-01-20 10:02:12
işbirliği olur, pilotluk olmaz / Bülent Akdeniz

Yaşamak için

Adana’da bir belediye takımı var, yardım da sadece ona gidiyor. Bu eskiden beri bu şekildeydi. Adanaspor’un Uzanlara geçişi de böyle oldu, çok iyi hatırlıyorum.

Mesleğim gereği biliyorum ki; yağmuru az alan yerler kendine göre bir bitki örtüsü ve canlı popülasyonu meydana getirir. Bu durum, doğduğum ve büyüdüğüm Kozan’da da böyledir, Adanaspor’u daha çok sevdiğim, hayatımı kazandığım Adana’da böyledir.

Bu arada, hayatımı kazandığım şehrime borcumu Adanasporlu olarak ödediğimi hemen belirteyim. Huzurlu bir şekilde, vicdanım sızlamadan. Ama merak ediyorum şu belediyecilik müessesinin vicdanı hiç sızlamaz mı?

Adana’dan kazanan şahıslar, Adanaspor için elini taşın altına koymamıştır.

Gerekçeleri de Adanaspor’un A.Ş. olmasıydı. Hatırlatayım, Adanaspor A.Ş. olmadan da durum böyleydi.

O zaman A.Ş. olan Adanaspor da yaşamak için gereğini yapacaktır, işbirliklerine ve ortaklıklara “pilot” olamadan gidecektir. Ben bu işlerin yiğit Adanaspor taraftarını üzmeden yürüyeceğini düşünüyorum. Kendinizi üzmeyin gençler ve bir üvey evladız bu şehirde, gereği yapılıyor unutmayın…

Hiçbir takım Adanaspor’dan büyük değildir. Beşiktaş da değildir. Unutmamalı, her takım kendi taraftarı için en büyüktür, bunun tartışması da olmaz. Ve her taraftar da en çok sevendir, bunun da tartışması olmaz, buradan da “ben haklıyım ve ben doğru düşünüyorum” yarışı da çıkmamalı…

Sevgilerle…

Bülent Akdeniz

Yazar: Editor