2012-12-13 06:55:55
ışıklar ve binalar

Kırmızı Işık

Trafikte çoğunlukla kullandığım bir yolda alakasız bir yerde bir kırmızı ışık vardır dostlar, kırmızı ışık diyorum zira sanki orada özellikle son zamanlarda hep kırmızı ışık yanıyor üstelik 40 kadar gerisinde bir kavşak ışığı varken, yanıyor kırmızı kırmızı sabahın köründe, gecenin zifirinde, kışın zemherisinde.

Nedir ne değildir diye düşünür ve bakınırken, yahu hangi ticari bir müessesenin bir nevi reklamasyonu yapılıyor deyip fitnerken bir de ne göreyim orada hükümet partisinin ilçe binasıyla göz göze gelmeyeyim mi? Özellikle son zamanlarda konuşlanmış bir bina.

Neler düşündüm?

Bir: Partililerin karşıdan karşıya geçişlerinde bir kolaylıktır, can güvenliğidir. Olabilir, makuldür. Ama o zaman bu şehirde her yaya geçidinde bir kırmızı ışık molası olmalı.

İki: Daha önce hiç fark etmediğim bir binayı bana böylece fark ettirdiler. Acaba asıl vurgu bu mudur? Öyleyse, yani böyle bir operasyona ihtiyaç duyuluyorsa durum her taraf için vahim demektir.

İktidarda kalmak için denemeyecekleri yol kalmayacak, çağrışımını derinden ve en hazinden hissettirmede memleket iklimi.

Üç: Ben fazla haşin düşünüyorum.

Hay bin ışık…

Yazar: Editor