2017-02-15 12:46:13
işte bu olmadı

*Alanyasporun, Kasımpaşanın, Akhisarın ve Kayserisporun kazandığı haftayı maalesef puansız kapatıyoruz. Kaybettiğimiz takım da Gaziantepspor. Dolayısıyla hem yarışa tekrar dâhil oldular hem de ikili averaj da onlara karşı geriye düştük.

*Maç hakkında uzun uzadıya konuşmak istemiyorum çünkü maçın başından sonuna kadar etkisiz bir takım halindeydik diyeceksiniz ki Antep çok mu iyiydi kesinlikle hayır! Bugün rakibimiz başka bir takım olsaydı inanın farklı yenilgiyle dönerdik. O kadar kötü bir takıma yenilmek üzücüydü. Ben hala düşecek takımlardan birisinin Antep takımı olacağını düşünüyorum.

*Bu kadar kötü bir oyunun en önemli nedenlerinden birisi de Türkiye Kupası saçmalığının hafta sonunda oynanması ve liglere ara verilmesi. Tamamen çağ dışı bir uygulama. Bu ara toplama takım görünümünde olan Antepe yararken biz de ise rehavete sebep olmuş.

*Yine de bu kadar kötü bir oyuna rağmen Magaye 0-0 iken o golü atsaydı skor çok farklı yere de gelebilirdi. Ama canımızı sıkmaya gerek yok Fenerbahçe deplasmanından Bursa deplasmanından puanlar getiren bu takımdı. Dolayısıyla bu oyuncu grubuna güveneceğiz. 

*Bir eleştirim de teknik direktörümüz Levent Şahine olacak. Hafta içinde verdiği bir demecinde bize kalan 15 maçta 17 puanın yeterli olacağını söylemişti. Yetmez hocam yetmez. Bu ifade oyuncularda aşırı bir rahatlığa sebep oldu. Ayrıca alttaki takımlar can havliyle puanlar alıyorlar. Baraj 34 üzerinde olacaktır. Oyuncu değişikliklerinde de çok geç kaldı Viniciusa bu kadar nasıl sabretti, Samican maalesef birkaç hafta önceki Samican değildi. Reynaldo da daha önce oyuna alınmalıydı.

*Şimdi önümüzde Osmanlıspor maçı var. Tamamen Olimpiakos maçına odaklanmış olan Osmanlı maçı muhakkak kayıpsız atlatılmalı ki ben zaten daha önceki yazımda da belirttim Osmanlısporu biz eli boş göndereceğiz. Yeter ki Levent Hoca dersine iyi çalışsın ve kadroyu doğru sürsün. 

İsmail EYRİPARMAK

Yazar: Editor