2016-01-18 20:17:19
iyi kötü halit gürer

 

Hani bir klişe vardır ya, "Önce iyiyi mi söyleyeyim, kötüyü mü?" şeklinde. Dünkü maçta iyi yönümüz de, kötü yönümüz de belirgin bir şekilde gözler önündeydi.

İyiden başlayayım.

Muhtemelen rakiplerimizin çoğunun puan kaybedeceği bir takıma karşı galip geldiğimizi belirtelim. Yeni bir takım olmalarına rağmen, çok iyi bir rakibe karşı üç puan aldık ki Şanlıurfaspor ile üç - dört hafta sonra oynasaydık, bize daha fazla sıkıntı yaşatabilirlerdi. 

Ve devam edelim, Hayrullah kötü bir gol yedi. Ancak sonrasında takımdaki bir çok kişi Hayrullah'ın yanına giderek onu teselli etmeye çalıştı. İkinci yarıya çıkarken taraftar da onu destekledi. Aynı durum Didi'nin hatasında yediğimiz golde de oldu. Takımdaki oyuncular birbirine son derece bağlı. Bu durum önümüzdeki haftalar için bize ümit veriyor. 

Gelelim kötülere;

İlk önce Renan'ın sakatlığı, az alternatifli kadromuzda bizi sıkıntıya sokacak gibi duruyor. Bence Renan varken de bir orta saha ihtiyacımız vardı. Şimdi bu sayı iki oldu. Koşma ve mücadele etme bakımından sıkıntı yok ancak rakip yarı alanda top çevirebilme ve daha fazla topa sahip olabilme adına transferlere ihtiyacımız var. 

Daha sonra maçın ilk yarısını kötü oynadığımızdan bahsedebiliriz. Çok fazla pas hatası yaptık ve ileri gidemedik. Yaptığımız tek atak gol oldu ve ondan sonra işleri biraz yoluna koyabildik. Bu sorunu aşabilmek için yukarıda da yazdığım gibi orta sahaya takviye yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Futbolcularımız müthiş bir özveri ile bu takımı şampiyonluk yolunda iddialı konuma getirdiler. Bundan sonra da aynı özveri ile devam edeceklerinden şüphem yok. Ancak takımı daha üst seviyelere taşıyacak oyunculara ihtiyacımız olduğu ortada. Şubata kadar transfer dönemi devam ediyor. Önümüzde hala yeterli süre var. Dilerim gereken yapılır ve yıllar sonra yakaladığımız bu fırsatı geri çevirmez ve mutlu sona ulaşırız. 

Halit Gürer

Yazar: Editor