2017-10-12 11:56:21
kabala değil hesap edilmiş futbol

İzmirin Altınordusu TFF 1. Liginde bir başka sahip takımı olup keşkelerimizin birçoğuna sahipler. Adanasporda yapılmayan birçok güzellikler orada var.

Scout ekibipleri, alt yapı hocaları, tesisleri ülke üstü yönetiliş şekli ile takdire şayan.

İşimize dönelim;

bu yıl toplamda 7 maçta yaptılar ve bunlardan içerde 4 maçta 4 puan, dışarıda ise 3 maçta 9 puan alarak ligin en başarılısı ve yine ligde şimdiye kadar 16 golle en çok gol atan takımı ve hiçbiri de penaltı değil.

Takımın gol yükünü Mircan (6),Kerim Avcı (5) ve gen Barış Alıcı (2) üstlenmiş durumdalar.

Puan aldıkları bütün maçların ortak yönleri ilk yarı önde bitirmeleri.

Galip geldikleri maçlarda ilk yarıyı önde kapatıp 2. Yarıya daha güvenli çıkıp bekleyerek kontraya gidip fişi çekiyorlar.

Golleri set oyunu şeklinde attıkları kadar rakip savunmalarında pas hatası yapan takımları çok net şekilde cezalandırmakta üstlerine yok.

Kerim Avcı da uzaktan sutlarıyla çok tehlikeli.

Savunmalarının solu, hücumlarının da sağ kanadını daha iyi kullanıyorlar.

Adanaspora gelecek olursak;

deplasmanda daha gol atamamızı düşünürsek puan ya da puanlar almak için çok daha fazla efor sarf etmeliyiz.

En az onlar kadar koşmalıyız, ayrıca topla çıkarken savunma oyuncularımızın dikkatli olması gerekiyor. Yani işler Kemal Kılıçın dediği gibi değil.

Bol bol gereksiz pas yapmak yerine (ki kendi sahanda 1000 pas yapmanın bize faydası olduğunu düşünmemeli) topu en az pas sayısı ile ileri taşımamız gerekiyor.

Aksi takdirde bunu cezalandıracak, net vuruşlar yapacak etkili ayakları var.

Birkaç kelimede oyunculara olsun ve Kemal Kılıça olsun;

Ligin 8 haftası geride kalırken hala net şekilde sayamadığımız 11 olması Kemal Hoca ve ekibinin düşünmesi gereken en önemli konulardan.

Digaoyu kadroda zorlayacak kimse olmadığı için her geçen hafta daha kötü bir performans sergiliyor. Bunun üzerinde durulmalı. O iyi olmayınca hücumda eksik kalıyoruz.

Yener bu kadar güçsüz iken 11 yapması; diğer arkadaşlarındaki Kemal Hoca hakkında düşünülen adalet duygusunu zayıflatacaktır.

Orta sahada oynayacaklar daha güçlü olmalı ikili mücadele kaybetmemeliler.

6 yabancı içinde 5 tanesinin sahada olacağı sistemi düşünmek lazım.

Yedek kulübesinde yabancı stoper tutmanın bir faydası yok. İyisi ile kötüsü ile Koman en etkili olabilecek orta saha oyuncumuz hep 11 yapmalı.

#ViraAdanaspor

Ahmet Gültekin

Yazar: Editor