2015-12-19 09:27:24
karabük öncesi halit gürer

 

Rehavete Kapılmadan

Hafta içi oynadığımız Gaziantepspor maçı, bir hazırlık maçı edasında geçti. İki takım da yedek ağırlıklı kadrolarıyla sahaya çıktı. İlk yarı kötüydük. İkinci yarı biraz daha derli topluyduk ve önemli sayılabilecek bir puan aldık. Devamındaki maçlarda alacağımız skorlar gruptan çıkma yolunda bu puanın ne kadar değerli olduğunu gösterecek.

Geçen haftaki Alanyaspor galibiyetimizden beri gözümüz ligde. Bu sezon, şu ana kadarki en iyi konumumuza ulaştık ve rehavete kapılmadan yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Puanlar, bu sezon hiç olmadığı kadar yakın. Bu nedenle yaşanabilecek bir kaybın ciddi bir sıkıntıya yol açmaması gerektiği görüşündeyim. Beş maçın dördünü kaybettikten sonra aldığımız üç galibiyetle altıncı sıraya yükseldiğimiz unutulmamalı. Olası bir kaybın telafisi yapılabilir. Tabi kazanırsak pek çok şey kazanacağımız da bir gerçek. Umudumuz bu yönde.

Rakibimiz ligin en az gol yiyen takımı belki ama gol yollarında ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Son yedi maçta sadece beş gol atabildiler. Bizim de son haftalarda savunma yönümüzün kuvvetli oluşu, maça daha iyimser bakmamızı sağlıyor. Ancak tıpkı onlar gibi, biz de bu maç hücum yönünden sıkıntılıyız. Gol yükümüzü çeken Ergin Keleş'in yerine iyi bir alternatifimiz yok. Ronieli, kupa maçında ümit vermedi. Bu nedenle Ahmet Dereli o bölgede en ideal isim gibi duruyor. Gününde bir Mahmut'un da rakip savunmayı zorlayacağı görüşündeyim. Bakalım bu hafta tercih edilecek mi?

Rakibimizin önemli isimlerinin başında kalecileri Adriano Facchini'nin geldiğini düşünüyorum. Karabükspor ligin en az gol yiyen takımıysa eğer en büyük pay onun. Kalemizde tehlike yaratabilecek isimler ise Zenke ve Muhammet Reis. Bu iki ismi kontrol altında tutabilirsek hücum güçlerine büyük bir darbe vurmuş oluruz.

İlk golü bulan tarafın büyük avantaj yakalayacağını düşünüyorum. Karabükspor, ligde, içerideki son üç maçımızı da üçer golle kazandığımız bir başka rakip. İç saha istatistiği yine bizim yanımızda yani. Bir kez daha tutar mı?

Halit Gürer

Yazar: Editor