2016-08-25 13:47:49
kasımpaşadan rövanşı almak 4

Her transfer döneminde eleştiriyoruz Başkanı. Bu sene eleştirmekle kalmayıp duygusal bağları da kopardık. Hayır saygısızlık yok. Ama o eski empati, anlayış, koruma ve kollama hissi yok. Olmayacak da.

Gün itibariyle durum böyleyken 27 Mayıs 2012 tarihli plafoff şampiyonluk maçında, Adanaspor Başkanının o yalnızlığını da yok saymayacağız. Onu unutmayacağız elbette. 

Maçtan sadece dört gün önce Kasımpaşaspor yönetimi değişmiş, bırakın Kasımpaşayı, istanbulu Tükiyenin en kalburüstü işadamları kulüp yönetime geçmişti:

Turgay Ciner, Ahmet Mishap Demircan, İhsan Kalkavan, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu gibi isimler bazılarıdır bu yönetim kurulunun.

Kamera Kasımpaşa protokolünü gösterirken, bu kelli felli işadamlarının yanında dönemin en önemli siyasi figürleri, muktedirin ağır abileri de o kadraja girmişti. 

Adanaspor protokol tribününe gelen kamera Adanaspor Başkanından başka bir kişiyi bulamamıştı. Dirseklerini dizlerinin üzerine yaslamış, birazdan başlayacak olan kumpas hareketine, bir trajediye tanık olmayı hem kendi hem Adanaspor camiası adına çaresiz bir şekilde bekliyordu. 

Oynanmadan biten maçlar vardır.

TV yorumcusu Ömer Ü. de Kasımpaşa protokolünün bir başka ayağı olarak Adanasporun attığı her golde ahlar ve vahlar ederek dönemin Kasımpaşa TDsi Diyadin Metine fena sitem ediyordu mikrofonunda.

Netice itibariyle o maçın taraftarla birlikte en en çok kaybedeni olan Adanaspor Başkanı için de bu maç alınmalı.

Bir maçı almak için bu kadar gerekçe yetmez mi?

Biraz sağduyulu futbol.

Bize galibiyet için, bu manevi maçta yetebilecek! 

Yazar: Editor