2016-08-27 07:13:10
kasımpaşadan rövanşı almak 6

Bursa maçını, eve döndükten sonra eksiksiz 90 dakikayı TVden yine izleme fırsatı olmuştu. Pozisyon tekrarlarıyla takımı o maç için daha iyi görebilmiştik böylece.

Örneğin gollerde Hayrullah kadar ve belki ondan da fazla, Diniz hatalıydı. İki topta da rakiplerine vurma şansı tanıdı. Sebep? Ağır bir oyuncu olması.

Örneğin kaptanlarımızın oyuna pek katkısı olamadığını daha net gördük. 

Vieranın orada Dinizle pek bir şey yapamayacağını, Canberkin sos veren durumunu, kulübenin oyunu idrak edemediğini, Guayenin umulanın çok üzerinde ve duran topların fiyakalı ayağı olduğunu, Komanın klas futbolculuğunu, Ronienin güçlendikçe daha iyi olacağını, ama takımın ne kadar eksik ve üst düzey futbolculara ne çok ihtiyaç olduğunu... gördük.

En önemlisi bizim geçen seon rakiplere; Giresuna, Boluya, Samsuna, GBBye, Urfaya... hissettirdiğimizi rakibin bize hissettirmesiydi.

Nedir?

İyi oynadığımızı zannettik.

Geçen sezon biz bunu rakibe hissettiriyorduk ama maçı biz alıyorduk. Takımın potansiyelini bilen akılcı bir futbolla... Maçı tam süreye yaymayı bilerek. Oyunun akışını futbolcunun inisiyatifine bırakmadan, tam bir disiplinle ve kulübenin egemenliğini takımın üzerinde sürekli tutarak. 

Buna benzer bir taktik uygulamak acaba sonuç verir mi? Ki referansımız geçen sezondur. Tabi, koşulların değişmesiyle sonuçların da değişeceği prensibini hatırlamakta fayda var. Şimdi koşullar değişmiş durumda...  

Kontrolün yine bizde olduğu, mücadelenin doksan + dakikaya göre hesaplandığı, frikiklerin ve köşe vuruşlarının kıymetinin bilindiği bir taktikle, yenilmeyeceğimizi umuyoruz.

Olur mu?

Olur! 

Neticede bu yazı serisinin başlığı Kasımpaşadan Rövanşı Almaktır. 

Yazar: Editor