2020-09-19 14:03:12
kendi ayağına sıkmak üzerine

Maç öncesi Adanasporun kazanamaması için kendi ayağına sıkması lazım demiştim.

  • Aynen de öyle oldu. Rakip Eskişehirspor teknik direktörü Mustafa Özer, geçen haftaki mağlubiyetten ders almış olacak ki kısıtlı kadrosuyla çıkabileceği en iyi on bir ile sahadaydı. 

Adanasporda ise kazanan takımı bozmayarak ve Belemi kadroya almayarak en büyük hata daha maç başlamadan gelmişti bile. 

Geçen sezonun en kötü isimlerinden Roni ve Eren üzerinde bu kadar ısrar edilmesinin mantıklı bir açıklaması olamaz. Bu isimler Adanaspor tarihinin en kötü sezonunda neredeyse her maçta direkt başlamış isimler.

  • Ne görülüyor bu isimlerde ve hala ilk on birde yer bulabiliyorlar gerçekten inanılır gibi değil. Bagayokoyu da dahil edebiliriz bu iki ismin yanına. Zaten sınırlı olan yabancı hakkını bu isimlerin gasp etmesi sebebiyle belki de maçı kazandıracak Belem ve Rayandan faydalanamıyor Adanaspor.  

Orta sahada yaratıcılık açısından çok yetersiz kalınması da kötü oyunun en büyük sebeplerinden. Tevfikin çabasını takdir edebiliriz sadece, o kadar.

Sürekli yan pas yapıp ileriye oynandığında ise Eren ve Roninin beceriksizlerine maruz kalınca, Ožegovic gibi bir isimden faydalanamadık. Ve haliyle ligin belki de en yetersiz kadrosuna karşı organize bir atak bile üretemeden maç tamamlanmış oldu.  

  • Geçtiğimiz sezon alternatifi olmadığı için katlanmak zorunda kaldığımız isimler vardı. Şimdi, en azından geçen seneki oyunculardan daha iyilerine sahip eldeki kadro.

Roninin seksen dakikada getiremediği hareketliliği, son on dakika şans bulan ve düşük beklentiler ile takıma dahil edilen Ömer getiriyorsa artık bunu teknik ekibin de görmesi gerekiyor. Aksi takdirde kendilerinin Adanaspor kariyerlerinin pek uzun olmayacağı aşikâr.

Halit Gürer

Yazar: Editor