2015-03-20 12:29:06
kenetlenme

Adanasporlu Kardeşim!

Burada kardeşim derken, piyasada dolanan "vay kardeşim" klişesiyle özdeşleştirmiyorum kelimenin içindeki hissiyatı, zira benim için her bir Adanasporlu bu samimi çerçeve içinde kendine bir yer bulur.

Varlıkların veya neslelerin marjinal bir değeri vardır, o değer sayıca azaldıkça nitelikçe artan bir özelliktedir, bu yüzden her bir Adanasporlu benim için son derece kıymetlidir, bir tek bireyden bile vazgeçmek gibi bir niyetim yok.

Birçok konuda birçok Adanasporuyla farklı düşündük, olağandır. Önemli olan şimdi "hep beraber" ne yapabileceğimizdir.

Son günlerde bir "kenetlenme zorunluluğu" gündemde. Doğru bir gündemdir bu. İçinde birçok lokal örgütlenmeyi ve organizasyonu gerektiren bir kenetlenme pratiğini de içermektedir.

Peki nasıl olacak?

Benim bu konudaki yanıtım aşağı yukarı belli.

Hiçbir Adanasporlu bireyi yok saymadan (çünkü biz hepimiz yeterince yok sayıldık, bir de bunu birbirimize yapmayalım artık) evet, hiçbir Adanasporluyu yok saymadan, ama tekilde sorumluluklar üstlenerek söz konusu olan kenetlenmenin merkez adresi bellidir.

Bu adres de Adanaspor Başkanı Bayram Akgül'ü göstermektedir.

Geçmişte olanları unutmaya hazır bir kitle var! Bu ciddi bir kitledir.

Bu sezonu yaraları sarma sezonu olarak geçirelim derim. Yeni sezona sorunları halletmiş ve birbirine şefkatli fakat ülke futbol kamuoyuna karşı tek vücut bir camia olarak çıkalım.

Çünkü bu sezonun sloganı çıkmıştı zaten; "Siz Alayınız, Biz Sadece Adanaspor!"

Bu slogan anlamlı bir slogandır, ama içini tek tek "Adanaspor Kardeşliğiyle" doldurursak anlamlıdır.

Yapının en tepesindeki insan sorumlulukları da en çok taşıyan insandır. Bu, resmen böyledir. Olumlu veya olumsuz gelişmelerde ilk sorumlu camianın başıdır. Bu isim önce Bayram Akgül'dür. Devamında hepimiz... Tek tek isim de yazarım kenetlenenin önemli halkaları olarak, ama siz kendi isminizi tek tek yazın buraya...

Şimdi Bayram Başkanın çıkıp camiayı toparlamak gibi bir sorumluluğu vardır.

  • Bir Anadolu takımı için 
  • fazlasıyla Şanlı tarihiyle 
  • Bir Büyük Adanaspor Camiası 
  • mazide kalacağına 
  • o Küskünlükler, 
  • kırgınlıklar mazide kalsın.

Kenetlenme,

Şu anda,

Şimdi... 

Yazar: Editor