2012-08-29 08:28:27
kilikya tanrısı

Güveniyoruz ve İnanıyoruz

“Geçen sene de ben bu takım on birinciyken inandığımı söyledim ve süper ligin kapısından 2 dakika kala döndük. Ben oyuncularımın hepsine güveniyor ve inanıyorum. Herkesten tek isteğim var. Bu takımın ve oyuncuların arkasında olalım. Çünkü biz bu sene bu işi başaracağımıza inanıyorum."

Bu Açıklamalar Levent Hocadan.

Gerçekten kibar bir insan olan Levent Hocamızın o nezaketine uygun bir tarzda bir şeyler söyleyelim.

Sevgili Hocam, bu taraftar Adanaspor’a doğuştan inanır. Herhangi bir ekstra etkene gerek yok. İnanır. Hatta bazıları hiçbir şeye inanmaz ama Adanaspor’a inanır. Bir de böyle bir durum var. Biz, Adanaspor’un liglere katılmadığı o sezonda bile Adanaspor’a inanıyorduk, kulüp yokken, takım yokken, futbolcu yokken, dolayısıyla hiçbir şey yokken… Güvenir ve inanırız bu takıma da, Adanaspor isminin kendisine de, o güzelim formaya da…

Konumuz yine orta saha. Takıma inanmak ile eksikleri tespit edip fikir belirtmek ayrı şeylerdir. Birbiriyle de çelişmez. Ama canım, o orta sahaya oyuncu gerektiği de en aşikâr durumlardan biriydi. İşinize karışmak ve size akıl vermek haddimiz değil. Şurada dertleşiyoruz.

Biz sadece taraftara vaat edileni istedik. Hem sırf kendimiz için istemedik ki, Adanaspor menfaatleri için istedik, neden birlikte üzülelim, birlikte sevinmek için istedik, üstelik sizin sözlerinize göre istedik.

Emre Toraman alındı, geçen sezon sürekli top oynamış biri, direkt veya yedek. Hazır olduğu söyleniyor. 33 yaşında bir futbolcu, yani yaşlı filan değil. Bu ligde takımı bu kuşaktan futbolcular şampiyon yapar. Bir orta saha daha ve bir de sol bek deniyor. Yine vaat ettiğiniz o futbolcuları alsanız da almasanız da bir Adanaspor’a, bu takıma, futbolculara, size, yönetime, teknik ekibe, yedek kulübesine inanıyoruz, güveniyoruz. Çünkü Adanaspor’u yüce hislerle seviyoruz!

Öyle ki... Çoktanrılı zamanlarda olsaydık, portakal ve pamuğun totemini dikip, kaplanın taştan heykellerini yapıp, Adanaspor’u Kilikya Tanrısı olarak ilan edip... Misalen yahu: ))

Yazar: Editor