2017-05-22 15:03:41
kimler gider kimler kalır

Bundan sonrasında maçları uzun uzadıya yorumlamaya gerek kalmadı.

Geriye dönüp baktığımızda yapabildiğimiz tek şey hayıflanmak ve bir kez daha hoca seçimlerini sorgulamak.
Biz önümüze bakalım ve gelecek sezonu konuşalım.

Sezona 10 yabancı oyuncu ile başlanabilir ama bunlardan sadece 5i maç kadrosunda yer alabilir.

Bu nedenle bu sayıyı yüksek tutmanın çok da mantıklı olmadığı görüşündeyim.

Bu şartlar altında mevcut yabancı sayısını 13ten 5e düşürecek olursak, kalacak isimler kimler olmalı? Veya bu sayı daha aza indirilip yerlerine başka oyuncular mı gelmeli? 
Bu sezonki formlarına göre bir ilk 5 çıkarmaya çalışalım. 
Risksiz oyunuyla kimi zaman eleştirilse de tekniğiyle, çabasıyla ve sürpriz golleriyle Renan Da Silva gelecek sezonun da kadrosunda bulunmalı diye düşünüyorum.
Takımdaki belki de en istikrarlı isim olan Ramos, gelecek sezon 1. Ligin kalite olarak üzerinde bir oyuncu olur ve fazlasıyla katkı sağlar. 
Goran Karacic de gelişime açık ve potansiyeli yüksek bir isim. Gelecek sezon kale ona emanet edilirse hem tecrübe kazanır hem de Adanaspor iyi bir kaleciyi kaybetmemiş olur. 
Didi de şampiyon kadroda kendini ispat etmişti ve bu sezonun da kalburüstü oyuncularından. Kalırsa yine başarılı olacaktır.
Son seçenek olarak Koman, Magaye ve Digao arasında kararsız kaldım açıkçası.

Komanın istikrarsızlığı, Roninin kiralık olduğunu hesaba katarsak hücumda faydalı olabilecek tek ismin Magaye olması. Ancak bazen onun da düşük form göstermesi, Digao kalırsa da yabancı haklarının tamamen savunmaya yönelik olacak olması fazlasıyla çıkmaza soktu.
Bu kadar yabancıyla küme düşmenin bedelleri fazlasıyla ödenecek gibi duruyor.

Hâlbuki transfer döneminde biraz para harcamayı göze alsalardı hem birçok oyuncu göndermek hem de sil baştan yeni bir kadro yapmak zorunda kalmazlardı.
Umutsuzuz, ama şimdi nasıl bir yol izlenecek, merak konusu.

Fakat son dönemde sürekli gündeme gelen ligden düşmenin kalkması meselesi eğer gerçekleşirse ancak rahatlanır gibi görünüyor.
Müebbet yemiş bir mahkûmun af beklediği gibi, bu dedikodunun gerçek olmasını bekliyoruz. Başkan için değil, kendimiz için.

Halit Gürer

Yazar: Editor