2014-08-21 07:32:28
konuk yazar / Ama...

Zalif Aktaş Yazdı:

Oldu mu şimdi?

Son birkaç gündür ardı ardına yapılan açıklamaların satır aralarını şöyle bir hatırlarsak.

Bayram Akgül:

-Büyük Adanaspor taraftarının bize vereceği destekle lige çıkmayı arzuluyoruz.

-Büyük Adanaspor taraftarı Adanaspor'un ve şahsımın yanımda olmuştur. Onun için onlara teşekkür ediyorum. Zaman zaman bazı kırgınlıklar da yaşanmıştır. Yeni bir sayfa açıyoruz.

-Çıktığımız bu yolda ben, yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ve büyük Adanaspor taraftarı bir bütün olarak hareket edip, birlikte olup, inşaallah hedeflediğimiz noktaya geleceğiz.

Levent Eriş:

-Kötü sonuçlar da olacaktır ama birlikteliği sağlarsak herşey güzel olacak. Eleştiri olsun ancak bu sezon birbirimize destek olma yılı olsun.

 -Hep beraber Adanaspor'u nasıl lige çıkarırızın mücadelesini verelim. Biz bize yeteriz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Adana'da Adanaspor'a sadece Adanasporluların desteği var.

-Bırakalım çekişmeleri, aslan gibi bir takım oluşturduk. Birlik ve beraberlik içerisinde hedefe gidelim.Biz bir olursak her türlü zorluğun üstesinden geliriz.

Refik Gül:

-Bu açıklamayı saygıyla karşılıyoruz. Ancak Sayın Başkan, somut adımlar atıp, söylediklerini icraata dökmeli, dedi.

-Kulüp Başkanı Bayram Akgül’ün, taraftarların sesine kulak verip, onlarla iletişim kurması çağrısında bulunan Gül, “Kısacası bizler, geçmişte bizimle birlikte maç izleyen Bayram Akgül’ü istiyoruz. Yapmış olduğu bu çağrıyı sezon içinde daha net bir şekilde göreceğiz” dedi. Turuncu-beyazlı renklere gönül verdiklerinin altını çizen Gül, ‘'Bize zeytin dalı uzatan Başkanımız Bayram Akgül unutmasın ki, biz ağacın dalı değil, ağacın köküyüz” dedi.

-Bu yılki kadro derinliği ve hamleler doğru ve yerinde. Önemli transferler yapıldı, kadro güçlendirildi.

Yukarıda ki açıklamaları kabaca ele alırsak  hemen hepsi sezon sonu beklenen şampiyonluğun birliktelikten geçtiğinden bahsetmekte ve takım kadrosunun da bunu başarabilecek güçte olduğunu söylemektedir.

Ama tamda bu aşamada kulüpten yapılan son açıklama bence çokta yerinde olmamıştır.

Son birkaç  sezondur  takımlarına zarar verme adına koltuk kıra, saha kapattıran hatta Turuncu Beyazlı  formayı taşıyan futbolcusuna ve Teknik Direktörüne küfür eden, en önemlisi  8 sezondur hiç kimsenin desteğini almadan takıma sahip çıkan Başkanımız Bayram Akgül’e küfür ettirerek sosyal medya aracılığı ile bunu kitlelere yayan  sözde amigonun Başkanımızın son yaptığı çağrıya haddini aşarak ‘’Lafa değil, icraata bakarız’’ cevabı, bir kulübü temsil eden Başkana yapılmış en büyük saygısızlıktır.”

Tamam yukarıda bahsedilen ve sonu saha kapatmaya kadar giden hareketler taraftarların büyük çoğunluğu tarafından onaylanmamaktadır ve hatta tribünde böyle durumlarda bu hareketleri yapanlarla mücadele etmektedir gerçek taraftarlar.

Çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz  başkan ve yönetim sezon öncesi gerçek taraftarla arasında bir bağ oluşturmaya daha doğrusu var olan bağı güçlendirmeye çalışmakta ki bu gerçekten olumlu bir harekettir.

Ama ne kadar görmezden gelinse de orada da bir Turbeyler gerçeği vardır.

Bu anlamda grup liderinin açıklamaları çok yerinde olmamış olabilir yönetim onları muhatap kabul etmek istemeyebilir ne ala bu da kabul edilebilir ama Adanaspor taraftarlarının büyük bir çoğunluğunun, bazen yaptıklarını onaylamasa da Turbeylere özel bir sevgi beslediği herkesin bildiği bir durumdur.

Bu anlamda kulüpten yapılan bu açıklama bence sezon öncesi taraftar yönetim sıkıntısının fitilini ateşlemeye yetecektir. Tam da bu yıl, iyi olacak derken tekrar umutsuz bir başlangıç yapılmasına neden olacaktır. Lig başladığında alınacak olası kötü sonuçlar yönetimin demeçlerinde ayırmış olduğu grup dışında ki taraftarı da üzecek ve bir futbol takımını itici gücü taraftarın maçlara gelmemesi sonucunu ortaya çıkarabilecektir.

Yani sözün özü daha başlamadan bitmek istemiyoruz. Henüz başlamış olan bu gerginliğin daha ileri boyutlara taşınmadan karşılıklı açıklamalarla gündemden uzaklaştırılması gerekmektedir.

Lütfen daha sağduyulu olalım.

Yaşasın Adanaspor!

Zalif Aktaş

_______________

Editör notu:

Akşam saatlerinde Mersin hazırlık maçındaki Adanaspor'u yazacağız. 

Yazar: Editor