2020-10-06 07:38:34
kora kor mücadele

Adanaspor derbide kora kor oyunuyla göz doldurdu. Ligin en gösterişli ofansif oyuncularına karşı geride alan vermeyerek, bu maçı da kalesinde gol görmeden kapatmayı başardı.

En son dört maç üst üste gol yememeyi şampiyon olduğu 2015-2016 sezonunda başarmış Adanaspor. Ondan önce 2008-2009 sezonunda yakalamış bu istatistiği. O yıl ise ilk altıyı son haftalarda kaçırmıştık...

Bu ligde başarı öncelikle temaslı oyundan ve iyi savunmadan geçiyor. Bu konuda Adanaspor ligin şu ana kadar en başarılı takımı ancak ileri uçtaki üretkenlik sorununun nasıl çözüleceği hala soru işareti...

Ozegovic, elinden geleni fazlasıyla yapıyor ancak yeteri kadar yardım alamıyor. Rayan şimdilik bekleneni vermiş değil. Belem, yabancı sayısındaki sınır sebebiyle teknik heyet tarafından ilk gözden çıkarılan isim konumunda. Ergin eskisi gibi değil, dilerim milli takım arasından daha güçlü döner. Eren yetersiz, en fazla bir hamle oyuncusu olarak hızından faydalanılabilir. Roni ise mevcut haliyle transfer yasağı olup gençlerle mücadele etmek zorunda kalan kulüplerde dahi ilk on bire giremez, Adanasporda da girmemeli.

Transferin son günü takıma katılan isimlerin bekleneni vermesini umuyoruz. Aksi takdirde kadro rotasyonunun daha isabetli yapılması lazım. Hala her maç Roniyi görmemeliyiz mesela kadroda.

Genel anlamda bakacak olursak, eksikler göze çarpsa bile, kadro ilerisi için ümit veriyor diyebiliriz. Hedefi direkt en yukarı olarak görürsek hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Ancak birbiriyle oynadıkça daha da performansı artan bir takım göreceğimize inanıyorum ve ilerleyen süreçte en azından yarışmacı bir hüviyete bürünebilir Adanaspor. Açıkçası kendi adıma bu sezon için beklentim bu. 

Ligde çok sayıda ekonomik sıkıntı yaşayan kulübün bulunduğu bu yılda üst sıralar için mücadele edebilmek, bu heyecanı yeniden yaşamak çok uzak bir ihtimal değil.

Halit Gürer
Yazar: Editor