2017-09-20 16:19:36
kozan adana maç sonu

Kupa Maçı Analizi

Bolca pozisyona girilen ve üç golle kazanılan Kozan Belediye maçı, derbi öncesi moral oldu. 

Maçı kısaca özetleyelim. Ilk on dakikada Kozan savunması Bahattini durdurmakta çok zorlandı. Savunma arkasına yaptığı her koşu, gol pozisyonuna dönüştü. Ilk golü de yine savunmanın arkasına sarkarak attı Bahattin. Ilerleyen dakikalarda da Kozan stoperini zor durumda bırakmaya devam etti. Aynı stoper, Bahattine yaptığı iki faulde iki sarı kart gördü ve henüz ilk yarıda oyundan atıldı.

Rakibin on kişi kalmasından sonra oyunu rölantiye aldı Adanaspor. Maç oldukça rahat giderken Vinicius, topu kendisinden yatarak çalan rakibinin ayağına bastı. Hakem burda kasıt gördü ve direkt kırmızı ile cezalandırdı. Ağır bir karar mı, tartışılır. Ancak alt lig takımıyla oynanan bir kupa maçında yaptığı hareketin mantıklı bir tarafı yoktu. 

Ikinci devrenin başlarında, Adanasporun temposu iyice düştü. Ve o dakikaya kadar kaleye gitmekte zorlanan Kozan ekibi bu sıralarda duran toptan golü buldu. Golde yapacak bir şeyi yoktu belki ama Hayrullahın üzerindeki hantallıktan bir an önce kurtulması gerektiğini düşünüyorum. Gerekirse özel idmanla, gerekirse bir beslenme programı ile...

Yenilen golden sonra Adanaspor vitesi arttırdı. Ve zayıf rakibine karşı arka arkaya pozisyonlar bulmaya başladı. Abdulaziz, Oğuzhan ve Bahattin işbirliği ile goller de beraberinde geldi. 

Isim isim bakarsak, Gökhan Meral ve Uğur Daşdemirin iyi niyetle mücadele ettiğini fakat kalitelerinin yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. 

Koman hazır bir görüntü verdi. Izlenimim, şans verilirse, derbide oynayacak durumda olduğu yönünde.

Ilk kırk beş dakikada sahada kalan Sercan Kaya, fizik olarak yetersiz göründü. Eski halinden eser yok.

Oğuzhan ve Abdulaziz sonradan girip, attıkları goller ile galibiyette önemli pay sahibi oldular. 

Stoperde Yakup ve Onur fazla zorlanmadı. Aynı şekilde Bekir ve Ahmet de orta sahada rakibin yeterince baskı kuramamasının da etkisi ile rahat maç çıkardılar. 

Ve Bahattin... Sürekli golü kovaladı sürekli pozisyona girdi. Bir tane attı ama sayının daha fazla olması işten bile değildi. Rakip savunmayı harap etti ama bir pozisyonda direği, bir çoğunda da kaleciyi geçemedi. Istekli hali devam ettiği sürece gol krallığı yarışında da iddialı bir konuma geleceğine inanıyorum.

Halit Gürer

Yazar: Editor