2015-04-03 16:32:30
kritik durum

Yenmek İçin

Şimdi takıma dönelim ve Denizlispor maçına bakalım dikkatlice...

Denizlispor'u nasıl yeneriz?

Yenebilir miyiz sorusunu geçtim biçtim gitti. Öyle bir olasılığı düşünmek bile istemiyorum.

Eyüp Hocamıza güveniyorum. Bu kritik Maç için en ideal kadroyu sahaya süreceğine eminim, başka türlüsü düşünülmez bile.

Öncelikle dehşetengiz bir kazanma arzusu lazım, takımın her şeyden çok buna ihtiyacı var. Bunun için, şu maçta da yani ligin en güzçsüz takımına karşı da (ki kağıt üzerinden konuşuyorum, kolay takım kolay maç yok haddizatında) bekleyerek oynamak sadece onları cesaretlendirir. Kazanma inancı verir rakibe. Bu maç saldırıp kazanmak için uygun bir maç. Ligin dişli takımları için bekle gör taktiği mantıklı olabilir elbet ama bu maç için öyle bir mantığı şahsen yürütemiyorum. 

Nedir?

Hücum futbolu!

Oynarlarsa eğer; Samican, Cem, Fahri ve Emre dilerim daha çok katkı spağayarak oynarlar, zira bu maçta her bir futbolcumuzun olağanüstü gayretine ihtiyacımız var.

Takımın erken bir gol bulmasını ve bunun üzerine yatmaya çalışmamasını da umuyorum. Çünkü hala protesto fantazisinde olan kısmi de olsa bir kitle ne yazık ki var (gibi duruyor). Bu fırsat en başta iyi, etkili, kazanmaya odaklı bir futbolla bertaraf edilmeli.

Süregelen sorunların aşılması için bizim şimdilerde ihtiyacımız olan tek şey başarıdır. Bu aralar ve önümüzdeki sezon için başka bir harç göremiyorum. Keşke göebilseydim, onu da yazardım.

Bu hayati maçı ve kalan tüm maçları galibiyetle tamamlamamız önümüzdeki sezon için büyük bir umut kaynağı olacaktır.

Yetti artık. 

Kaos değil, artık huzur istiyoruz! 

Vira Adanaspor 

Yazar: Editor