2015-12-12 17:12:09
kubilay arı, akıllı oyun

İyi Mücadele

Dünden beri keyfimize diyecek yok. Alanya galibiyetiyle, seri devam ediyor.

Hele, bu galibiyet deplasmanda olunca, bir başka güzel oluyor.

NDUKA, ona ayrı bir parantez açıyorum. Yüksek top tekniği ile futbol cambazı. Her geçen hafta üstüne koyuyor. Geçen sezon geldiği Mersin takımındaki, antrenman ve maç eksiğini bu sezon atlatmış görünüyor. Her hafta takımımızın öne çıkan oyuncularından.

Magaye, Samican, Canberk, Merthan ve kalecimiz Hayrullah performansları artmaya başladıkça, katkı koymaya başladılar.

Ergin, Renan, Didi, Uğur hep aynı istikrarda, iyi grafik çizmekteler.

Böyle olunca top, Adanasporlu oyunculara geçtiğinde, hemen 2-3 oyuncuyla prese geçen Alanya takımına karşı çok iyi pas yaparak dirençlerini kırdık.

Geriden çıkarken pas yapan bir takım görüntüsündeydik. Orta sahadaki paslaşmamız harikaydı.

Bir ara, orta sahadan MAGAYE’nin öncülüğünde öyle güzel pas kombinasyonu ile çıktık ki en son Uğur’un vuruşunda maç bitmişti.  Kalecileri Haydar bu pozisyonda çok başarılıydı.

Karşılaşmanın hakemi, Alper ULUSOY çok güzel bir maç yönetiyordu. Ta ki, maçın sonlarına doğru, Alanyasporlu oyuncunun geri pasını es geçerek başarısına gölge düşürdü. Bu pozisyon sonrası, haklı itirazını sürdüren golcümüz Ergin’i kartla cezalandırdı. Nitekim, o pozisyon sonrası, Alanyasporlu yedek kulübesinin de oyuncumuzu germesi sonucu, sahada eksik kalmamak adına, TD. Engin İPEKOĞLU yerinde bir hareketle Ergin’i oyundan aldı.

Yerine oyuna dâhil olan, geçen hafta’nın gamsız oyuncusu, Ahmet DERELİ maça damgayı koydu. Defansif özelliği olmaması nedeniyle, kanatlardan ziyade forvet oynaması daha doğru tercih olacaktır.

Bu hafta Karabükspor maçında Ergin kart cezalısı durumuna düştü. Sınırlı kadromuzda, büyük ihtimal, forvet olarak, görev alacaktır. Yakalayacağı bu şansı, hafta içi çok iyi hazırlanarak, uzun, fuleli koşularıyla, direkt kaleye gidebilmedeki yeteneğini, olumlu kullanmasını diliyorum.

Kubilay ARI

Yazar: Editor