2016-03-08 14:42:51
kubilay arı, devam eden umut

Erciyes maçının çok zor olacağını, tahmin etmiştik. Ve nitekim öyle de oldu. Ancak, UMUDUN ORDUSU zoru kolaya çevirdi. Hem de sahada canını dişine takarak oynayan rakibi karşısında. 

Ben bu maçta, her zamanki gibi yüreğini sahaya koyan takımımızın yanında, 3 farklı geriye düşmesine rağmen, maçı bırakmayan Erciyesli oyuncuları da canı gönülden tebrik ediyorum. Öylesine mücadele örneği verdiler ki, bu şekilde oynamaya devam ettikleri müddetçe, bu ligde mutlaka kalacaklardır. 

Teknik Direktör farkının çok önemli olduğunu bu maçtan sonra, bir kez daha anladık. Engin Hoca, rakibe göre sistem kuruyor. Maç öncesi, rakibi çok iyi analiz etmiş. Maç başından beri, ağır Erciyes savunmasının arkasına atılan toplara çok adamla saldırarak, etkili olmaya çalıştık. Bunda da çok başarılı olduk. Ve benzeri 3 gol bulduk. Daha fazlasını da bulabilirdik.

Maç öncesi, kız kardeşini kaybeden Nduka büyük bir özveri göstererek, maçı kopardı. Tam bir profesyonellik örneği sergiledi. 

Samican, sınırlı yeteneğini, ancak bu kadar koşarak kapatabilir. Takımı adına çok faydalı.

Didi, yine olağanüstü oynadı. Sakat olduğu için yine bu maçta forma giymeyen oyuncumuz Renan ile süper lig oyuncusu.

Mehmet Sak, ofansif oynamaya başlayınca, güzel işler yapmaya başladı. Kendisine güveni tam.

Magaye, o da benim favorim, sahada kaybolsa da, her an skoru değiştirecek kalitede. Bugün de aynısı oldu.

Ergin, çok çalıştı. Yakaladığı bir kaç gollük pozisyonda, şansızdı. Ancak, arkadaşlarına çok boş alan yarattı.

Hayrullah, kalemizde güven vermeye devam ediyor. 

Emre Uğur çok istikrarlı.

Canberk Dilaver, çok çalışıyor. Güçlenebilirse, çok daha iyi yerlerde olabilir.

Mehmet Sedef, Uche ile beraber tecrübesiyle, kadromuza genişlik kattı.

En önemli dipnot ise, bir sonraki hafta oynayacağımız derby maç öncesi, Didi ve Emre Uğur gibi ceza sınırındaki oyuncularımızın, taktik sarı kart görerek cezalarını Altınordu maçında tamamlama arzuları doğru karardı. 

Sistem takımı olduğumuzu hep söylüyoruz. Bu nedenle, önümüzdeki hafta oynayacağımız Altınordu maçında, bu oyuncularımızın eksikliklerini, yerlerine oynayacak arkadaşları en iyi şekilde, dolduracaktır diye umut ediyorum.

Kubilay Arı

Yazar: Editor