2020-02-04 19:21:31
kulüpten açıklama

Kamuoyunun Dikkatine,

Hafta sonu oynanacak olan Derbi maçı ile ilgili olarak bugün saat 09.00’da İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı yapılmıştır.

Söz konusu toplantıda;

1-) Ev sahibi olduğumuz ilk maçta maraton tribünün 2 bloğuna güvenlik gerekçesi ile bilet satışı yapılmasına izin verilmemişti.

Demirspor kulübünün ev sahibi olduğu bu maçta ise, maraton tribününe herhangi bir kısıtlama veya satış yasağı olmaması yönünde düzenleme yapılmıştır.

Kulübümüz tarafından yapılan itiraz neticesi, maraton tribününün 2 bloğuna bilet satış yasağı ve bariyer konulması kararı alınmıştır.

2-) Demirspor kulübü tarafından bundan sonraki maçlarında Adanaspor taraftarlarına bilet satışı yapılmaması yönünde teklif metni sunulmuştur.

Kulübümüz tarafından yapılan itiraz neticesi, bu konuyla ilgili herhangi bir karar alınmaması ve bu maddenin görüşülmesi daha sonraya bırakılması yönünde karar verilmiştir.

Bununla birlikte; daha sonradan imzaya getirilen ve hazırlanan karar metninde Demirspor-Hatayspor maçında Adanaspor taraftarına bilet satışı yapılmaması yönünde düzenleme görülmüştür.

Kulübümüz tarafından, bu maddenin görüşülmesinin ertelenmesine rağmen sanki böyle bir karar alınmış gibi karar metni oluşturulması sebebiyle söz konusu İl Spor Güvenlik Kararı imzalanmamıştır.

  • ADANASPOR TARAFTARININ 
  • MAÇLARA ALINMAYACAĞI YÖNÜNDE 
  • VEYA KURULDA KARARA BAĞLANMAMIŞ 
  • HİÇBİR KURUL KARARINDA 
  • ADANASPOR KULÜBÜNÜN İMZASININ OLMAYACAĞINI 
  • KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNARIZ.

Bu hususlarının takdirini tüm Adanalılara bırakıyoruz.

Saygılarımızla, Adanaspor A.Ş. Başkan Vekili Av.Erkin Doygun

Yazar: Editor