2016-12-14 17:08:23
kumara hayır / halit gürer

Ligi Bilmek ve Tecrübeli Olmak

Sezon sonunda ligin neresinde olacağımız önümüzdeki süreçte belli olacak. Tabii biz Adanasporun kendi kaderini belirleyeceğine ve dışarıdan hiç bir unsurun müdahil olmayacağını düşünerek söylüyoruz bunları. Yoksa o tetikçi hakemlerin ne kadar acımasız olabileceklerini geçtiğimiz maçlarda gördük.

Biz bakalım kendi işimize. Rakiplerimize karşı iç sahada puan kaybetmemeliyiz. Bu nedenle öncelikli hedef Kayserispor maçı olmalı. Ama uzun vadede bulunulan durumdan kurtulmak için önce iyi transferlere ve kadrodan maksimum verim alabilecek bir teknik direktöre ihtiyaç var.

İyi teknik direktör seçimine en güzel örneği Antalyasporla verebiliriz. Ligin dibine demir atmışken ve oynadıkları futbol hiç ama hiç ümit vermezken takımın başına ligi bilen ve tecrübeli bir teknik direktör olan Rıza Çalımbayı getirdiler. Ve altı maç önce son sırada bulunan Antalyaspor, aldığı seri galibiyetler ile bir anda kendini düşme potasının dokuz puan üzerinde dokuzuncu sırada buldu. 

Adanasporun da bu tarz bir hoca değişikliği ile hayat bulması için öncelikle ligi bilen bir hoca ile anlaşması gerekmekte. Zira mevcut konum özellikle teknik direktör konusunda daha fazla kumarı kaldıracak durumda değil.

Halit Gürer

 tugay kerimoğlu şanlıurfaspor ile ilgili görsel sonucu

Yazar: Editor