2012-02-22 18:39:32
maç sonrası / Emre Pürçek

Derken…

Temel ıssız bir ada'ya düşmüş ve ertesi gün bakmış ki bir şişe, şişenin kapağını açmış  ve açmasıyla birlikte şişeden bir cin çıkmış.

Madem kurtardın beni yıllardır içimde olduğun bu şişeden,dile benden iki şey demiş

Temel'de biraz düşünmüş ve bana öyle bir şarap ver ki, içeyim içeyim ama yeniden dolsun demiş..şarap gelmiş temel içip bitirmiş ve bakmış şarap,her içtiğinde yeniden doluyor gerçekten..derken cin,temel'e bir hakkın daha kaldı ne istersin demiş.

O da bu şişeyi çok sevdim bundan bir tane daha demiş.

Dört sezondur terinin sonuna kadar mücadele eden hırslı, kanatta ya da forvet arkasında oynayabilecek bir forvet var (Mbilla). Size gol ya  da goller atacak bir forvet daha lazım ama siz sezon başında tutup, hava toplarına hakim,mücadeleci bir forvet arkası olduğunu bildiğiniz ve geçen sezon çalışma fırsatı bulduğunuz birisini daha transfer ediyorsunuz (Yaser YILDIZ Süper ligde 27 maçta (0) Bank Asya'da 65 maçta 11 gol)

5-6 maç geçtikten sonra bakıyorsunuz ki Yaser de aradığınız forvet değil çünkü takım Yaser geldikten sonrada iyi futbol oynuyor mücadele ediyor kaleci defans iyi orta sahada bir iki eksiği var idare eder ama ille de bir FORVET lazım bu takıma deyip gene FORVET aramaya başlıyorsunuz ki aslında en azından ikinci yarıda atacağı gollerin takıma faydası olur derken geçen sezon Altay'da sadece iki gol atan ilk yarı Samsunspor’da 2 lig maçında toplam sadece 20 dakika oynamış ve BA’da 86 maçta 23 gol atmış fuleli bir kanat oyuncusu olan Burak Çalık'ı alıyorsunuz ve o da ne yazık ki ilacınıza yara olamadı..ki futbol bilgime dayanarak olamayacak gibide.

Tıpkı yukarıda anlattığım fıkra gibi dimi...Oysa Kasımpaşa'ya transfer olduktan sonra altı 1.lig ve bir Türkiye kupasında üçer gol atan Adem Büyük, Bolu’dan linyite geçip linyitte altı maçta beş gol atan Ümit Tütünci vb forvetleri bulmak inanın bu kadar zor olmamalı çünkü kimse kendini kandırmasın artık her ADANASPOR taraftarı bu sezon zor artık önümüzdeki sezona bakalım demeye başladı dahi....

NOT: Şu an 1.Ligde altıncı sırada olan Rize'nin iki forvetinin ADANASPOR'la aynı gol oranına sahip olması ne kadar ilginç değil mi?

Emre Pürçek

Yazar: Editor