2016-02-26 18:28:03
malatya, halit gürer

Golü Bulmak

İlk yarı ile kıyasladığımızda ilk 5 maç sonunda 8 puan kardayız. Önümüzdeki haftalarda mutlaka faydasını göreceğiz. Çünkü rakiplerimizin durumu aşağı yukarı aynıyken, bizde sezonun ilk haftalarına göre ciddi bir gelişim var. Bunun yanı sıra takımımızın nasıl performans göstereceği konusunda soru işareti yok.

 

Her maç öncesi nasıl bir performans göstereceğimizi ve nasıl bir taktikle oynayacağımızı biliyoruz. Takımımızın güven veren en önemli yönü ise 1-0'ı yakaladığımız an, maçı kazanacağımız hissini vermesi. Engin İpekoğlu geldiğinden beri 1-0'ı yakaladığımız her maçı kazandık.

Rakip Y.Malatyaspor'a gelince, geçen hafta çok zor bir derbiden galibiyetle ayrıldıklarını söyleyebiliriz. Ancak Elazığspor'un çok iyi kontra atak oynayan Malatyaspor'un ekmeğine yağ sürdüğünü de belirtmemiz lazım. Özellikle ilk golden sonra geride çok geniş alanlar verdiler ve farkın açılmasına zemin hazırladılar. Oynadığımız futbolu göz önünde bulundurunca bizim açımızdan böyle bir durumun yaşanması uzak bir ihtimal gibi duruyor. Rakibimizin kontralar dışında pozisyon üretme konusunda sıkıntı yaşadığını da hesaba katarsak, bize karşı gol bulmakta bir hayli zorlanacaklarını söyleyebiliriz. 

Lehimize görünen diğer bir durum ise Malatyaspor'un bu sezon ilk golü yediği her maçı mağlup bitirmesi. Skor üstünlüğünü yakaladığımızda maçı bırakmadığımızı yukarıda belirtmiştim. Dilerim ilk golü bulduğumuz ve istatistiklerin bozulmadığı bir maç olur.

İstatistiklere ve performanslara bakılınca, kağıt üzerinde ciddi bir avantajımız var gibi görünüyor. Ancak her maç yeni senaryolara gebe. Erken bir golün, kırmızı kartın ve muhtemel hakem hatalarının -ki geçen hafta rakiplerimizin hepsinin bu hatalar nedeniyle avantajlı duruma geçtiğine şahit olduk- maçı değiştirebileceğini biliyoruz. 

Dilerim aleyhimizde değişen bir şey olmaz ve lider gittiğimiz Malatya'dan lider döneriz.

Yolun sonu şampiyonluk olsun...

Halit Gürer
Yazar: Editor