2017-08-10 06:43:16
manisaspor 2017-2018

manisaspor logo ile ilgili görsel sonucu

Süper Ligden düştüğü yıldan beri başından maddi problemleri hiç eksik olmayan bir takım Manisaspor. Geçtiğimiz sezon son haftalarda kümede kalmayı başardılar fakat bir çok eski oyuncu ile ekonomik sıkıntılar yaşayıp yollarını ayırmak zorunda kaldılar.

  • Gidenlerin yerine yavaş yavaş takviyeler yapmaya başlamışlardı ki transfer yasağı ile elleri kolları bağlandı. 
  • Transfer yasağı öncesinde ellerini çabuk tutmaları problemlerin daha da büyümesini biraz olsun engelledi. 
  • Fakat önümüzdeki sezon yine de düşme korkusu yaşayacaklarını düşünüyorum.

Kalede Emrullah ve Göktuğ ile, stoperde de Dimov, Hüseyin Tok, Ümit Yasin ve Hikmet Balioğlu ile bu pozisyonlarda sezon boyunca önemli bir eksiklik hissetmezler gibi duruyor. Ancak başta orta saha olmak üzere yaratıcı oyuncu konusunda sıkıntı yaşayacaklardır. Ve orta sahada yaşanabilecek olası bir sakatlık durumunda alternatif üretmekte yine zorlanacaklar.

Zira o bölgede ilk on biri zorlayacak Mustafa Sevgi, Berkay Samancı, Metin Yüksel ve Sebaihi var. Ayrıca Mustafa Sevginin sol bek olarak değerlendirilme ihtimalini de hesaba katarsak başka mevkiilerden devşirme isimler sezon içerisinde orta sahada oynayabilir.

  • Hücum hattında geçen seneki golcüleri Bahattini kaybettiklerini, Perovicin de eski performansından uzak olduğunu düşünürsek, gol yollarında ciddi sorunlarla karşı karşıya oldukları öngörülebilir. 
  • Hal böyle olunca affedilerek tekrar takıma katılan İsmail Haktanın sırtında büyük bir yük olacak. 
  • Tabii Atiemwen ve Axel Meye beklentilerin çok üzerinde bir sezon geçirip Ismaile yardımcı olmazlarsa...

Kadroyu bir yana koyarsak, Manisasporda en büyük problem ekonomi. Neredeyse her sezon eski oyuncuları ile mahkemelik oluyor veya parasını alamayan oyuncularla yolları ayırmak zorunda kalıyorlar.

Bu sezon yine bu tarz problemlerin devam etmesi halinde Manisaspor kötü bir sonla karşılaşabilir.

Halit Gürer 

Yazar: Editor