2016-02-21 12:21:27
mutlu kalın, kubilay arı

Artık, her hafta hem Adanaspor'un hem de karşımızdaki rakiplerin ne tarzda oynayacağı merak konusu oldu. Zira lider olduk. Liderliğimiz devam ediyor. 

Oyuna liderliğin vermiş olduğu, öz güvenle, taraftarımızın da desteğini arkasına alan takımımız baskılı başladı. Belli ki Engin hoca, hafta içerisinde şehirde yaşanan coşkuyu, çok iyi izlemiş. Bu atmosferi kullanarak, ilk dakikalarda golü bulup rakibin direncini kırmayı planlamış. 

Balıkesirspor takımı da Adanaspor'u ciddiye aldığı çok belliydi. 1 puan için oynadılar.

İlk plan gerçekleşmeyince, Balıkesirspor takımı oyunda dengeyi sağladı. Topla biraz da olsa, fazla oynamaya başladı. Fazla gecikmedi. Engin Hoca'dan oyuna bir hamle daha geldi. Alışık olduğumuz, kontrollü futbola geri döndük. 

İkinci devrede ilk yarının benzeri tarzda oynadık. Baskı kurduğumuz dakikalarda golü bulduk. Ondan sonra, oyun istediğimiz şablona döndü. Adanaspor tekrar kontrollü oyuna döndü. Balıkesir ise, oyun disiplininden uzaklaştı. Ardı ardına pozisyonlar bulmaya başladık. 

Sonrası mı? NDUKA şov başladı. Öylesine kıvrak ki, deyim yerindeyse, bu adamda kemik falan yok. Adeta oyuna hükmediyor. İsterse, oyunu hızlandırıyor, isterse oyunun hızını kesiyor. Ayağından top almak mümkün değil, ya rakibi geçiyor, ya da faul alıyor. Bu adamın ortası yok. Kısaca, sahada o ne derse, o oluyor. 

8 hafta gibi, bir zaman takımdan ayrı kalması beklenen bir diğer yabancı oyuncumuz, RENAN için sezonu kapattığı yönünde bir fikir vardı. Bu süre zarfında sahalara dönse dahi, takıma tekrar nasıl katkı yapacağı muammaydı. Çok kısa sürede, sahalara döndü. Hem de bıraktığı yerden. Nduka'ya golün asistini de yaptı. Bizim için en önemli ara transfer oldu.

Kaldı 12 hafta, 6 hafta daha kazanırsak, büyük ihtimal bu iş tamam. Geri kalan 6 maçın, herhalde tamamını kaybedecek halimiz yok.

Mutlu kalın. 

Kubilay ARI

Yazar: Editor