2019-09-11 19:58:11
ne aradığını bilen bir mücadele ile

Levent Eriş Adanaspora ilk geldiğinde hafiften düşüşe geçmiş bir teknik direktördü (Gelenlerin birçoğu gibi.).  Bizden son ayrıldığında ise, onu incitmek için söylemiyorum bunu, artık neredeyse dibi gördü.

Mazisi olan bir hoca için zor zamanlar yaşamıştır mutlaka.

Levent Hocanın bu son gelişine olumsuz bakanlar olmuştur. Olağan bir durum. İlk haber şaşırtmadı değil.

Fakat.

Bu gelişe, Başkanın hocayla yeniden anlaşmasına, güzel günleri artık geride kalmış bir teknik direktöre bir şans daha verilmesine iyi ve romantik bir yerden bakanlardanım her ne kadar futbolda ve sairede romantizme inanmasam da...

Bence Başkanın bu tercihi vefakar, insani ve centilmence bir hareketti. (Parti ziyaretlerini de bir o kadar anlamsız bulsam da... Taraftar değil neticede, iş adamı olarak da gidilmemiş. Neyse. Anlaşılmaz bir olarak kalır bu da...) Neticede bu ligde belli bir klası olan hocayla anlaşmış oldu.

Evet, Başkan açısından bir risk, Levent Hoca açısından yeniden çıkış fırsatı içerecek bu sezon. Levent Hocanın genç bir teknik direktör coşkusuyla lige saldıracağını düşünüyorum ama tecrübesiz bir hocanın yapacağı hatalara da düşmemesini umuyorum.

2012 Sezonunda maratonda bir maçı izlerken, Levent Hoca fakir evin anası gibi demişti Şehmuz (Seferbeyoğlu), mutfaktaki az malzemeden eve yemek çıkaracak kadar becerikli... Böyle bir cümle.

O sezon final oynamıştık hatırlarsınız.

Nedir?

Yukarıda değindik kısaca.

Levent Erişin tecrübesi, telaşlı bir heyecanın altında ezilmesin. Bu derbiye, kendi coşkusuna göre değil, takımın şu anki gerçeklerine göre ve daha çok sezonun bütününü düşünerek hazırlansın. Savunmamızın zaafları yok sayılmasın.

Lig şu maçla bitmeyecek.

Ama bu maçla ve sonrasında lig, bizim için ilk şeklini verecek.

Ne aradığını bilen bir mücadele ile...

Yenilme.

Güzel Yurdum Adanasporum!

Yazar: Editor