2014-10-09 20:49:59
ne oluyor?

iyi şeyler olmadığı kesin.

Bu ülkede çoğu zaman iyi şeyler olmuyor zaten.

Adaletsizlik, rüşvet, hırsızlık, hukuksuzluk, yalan, talan... hepsine eyvallah. Yaşar gideriz bunlarla da mücadele ederek.

Ama ülke can güvenliğinin olmadığı bir noktaya doğru giderse asıl kaygı orada başlar. Bu can güvenliği meselesi de bir iç çatışma provalarını işaret ediyor. Gücü yeten yanındakini aklı selim olmaya davet etse ne iyi olur!

Herkes tedirgin, tedirgin olmayan yok.

Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan da tedirgin, kaybedecek hanları hamamları olanlar da...

Parantez:

Sosyalistler yıllardır bir sınıf mcadelesini savunuyor, zira o sınıf mücadelesidir insanların en temel harcı; ama bizi din, mezhep, ırk sarmalında boğdular. Dediğim mücadele için hiçbir zaman geç değildir. Şimdi tam zamanıdır, bu derin ayrımı önleyecek yoldur. Bir bunu denemedi bu ülke, kitlesel anlamda.

Son olarak şu iki noktada bir görüşü paylaşacağım:

1.Kürtler ittifakı, barışı ülkenin aydınlık yanında aramalı ve sisteme yönelik tepkilerini bir Türk düşmanlığında heder etmemeli.

2.Türkler, Kürt nefretini bir Işid sempatisine dönüştürmemeli. 

Zira felaketi evinin içine davet edilmiş olur. Bir "anlayışın" sınırı geçmesi, o anlayışı savunan insanların geçmesinden çok daha kolay ve korkutucudur. 

Öldürmekle kimse kimseyi bitiremedi; Naziler Yahudileri, Yahudiler, Filisitini, Haçlılar Müslümanları... bitiremedi.

Ortak yaşamak zorunluluğu var. İstense de istenmese de... Ortak yaşam tercihleri bu ülkenin geleceğini belirleyecek; kelimenin tam anlamıyla- orta çağ mı olacak tercihimiz, uygarlık mı?

Cevabı Türkler ve Kürtler ortak verecek!

Kimle, hangi iradeyle yaşamak istiyorsunuz? Işidle mi, birbirinizle mi?

Maçları, kitapları, sinemayı mı konuşmak istiyoruz, ölümleri mi?

Yazar: Editor