2015-05-21 10:40:20
neden efendimiz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni Diyarbakır elenince sahaya saldırılıyor. Hakem bile zor kurtuluyor. Sonrasında bölgesel liglerimizi kuralım diyorlar. Bu mudur demokrasi? Futbola bu iş karıştığı zaman buradan zor çıkılır diye düşünüyorum” dedi. (Basından)

Sözlerinize harfiyen katılabiliriz, futbolun kendi sınırları dışındaki bir hayata bu kadar nüfuz etmesine itiraz edebiliriz evet… Ama… Biz de şöyle soruyoruz haddimizi aşmadan, efendimiz!

Peki, neden siz iktidar olarak, eski adıyla Bank Asya yeni adıyla Ptt 1. Lig’i parti arka bahçe haline getirdiniz?

Peki, neden iktidar olarak her sezona bir şekilde müdahale ettiniz?

Peki, neden iktidar olarak bu ligi kendi “şehirlerinizin” şampiyonluk oyuncağı yaptınız?

Peki, neden iktidar olarak birçok kez Kasımpaşa’yı, sonra Antalya’yı, Mersin’i, Eskişehir’i, Rize’yi, sıkça Kayseri’yi ve Kayseri Erciyes’i, korkunç paralarla-transferlerle ve kayırmalarla Osmanlı’yı, deli bütçelerle İBB’yi şampiyon yaptınız veya şampiyonluk kapısını sonuna kadar açıp olanak ve avantaj yaratınız, neden bakanlarınızla imza törenleri düzenlediniz, neden kendi şehirlerinize sonsuz bütçeler yaratıp eşit koşullarda olması gereken rekabeti yok ettiniz, neden hakemler hep sizin şehirlerinizin takımlarına tolerans tanıdı, neden en iyi futbolcuları sizin desteklediğinizi şehirlerin takımları transfer etti?

Ve neden Adanaspor – Kasımpaşaspor 27 Mayıs 2012 tarihli şampiyonluk maçına bir şekilde müdahale ettiniz? Neden, aynen şu cümleyi kurdunuz: “Adanalı arkadaşlar biraz rahatsız oldular, ama doğduğumuz, büyüdüğümüz yer Kasımpaşa oluğu için bunlara ister istemez böyle bakmak durumundayız. Bizi anlayışla karşılayacaksınız.” 28 Mayıs 2102 Kasımpaşa Yönetiminin Kabulü Anı. Haber Bağlantısı İçin tıklayınız.

Neden o maçta Fırat Aydınus’un üzerimize saldırmasına ses çıkarmadınız, neden Kasımpaşa’nın orantısız bir ekonomik güç sağlayan ve hemen o şampiyonluk maçından önce oluşan yönetimine “bu mudur demokrasi?” diye ayar vermediniz?

Neden futbola bu kadar karıştınız parti ve saire olarak, neden özellikle bu Ptt1.Ligi doğal akışına bırakmadınız?

Neden böyle bir konuşmayı daha önce, hep rezervinizde olan Ptt 1.Lig için yapmadınız?

Neden efendimiz?

Yazar: Editor