2015-11-06 10:54:24
neden olmasın? halit gürer

Bu hafta rakibimiz lig lideri ve henüz kendi sahasında mağlubiyet görmeyen Samsunspor. Orta sahada agresif oynayıp ilerideki oyuncuları ile sonuca gitmeyi hedefleyen bir sistemleri var. Bu sistemin dişlileri gayet iyi çalışıyor.

  • Kadrolarındaki oyuncular oldukça formda. Ümit Özat'ın hırslı yapısı da buna eklenince ortaya çok iyi bir takım çıkıyor.
Orta sahadaki Hasan Kılıç, rakibin oyununu bozma ve agresif yönüyle Samsunspor'un iyi ve formda isimlerinden. Yanında oynayan Mustafa Sevgi, lige iyi başlayan bir diğer oyuncu. Ortalamasının üzerinde gol kaydettiği bir sezon geçiriyor. Uzaktan şutları ve frikikleri çok etkili. Onların önünde oynayan Mehmet Çakır için klasik bir "on numara" diyebiliriz. Pasları ve şutları ile fark yaratıyor.
  • İleride Famoussa Kone tarzıyla Emenike'yi andırıyor. Çok kuvvetli ve bitirici özelliği yüksek. Rakibimizin en önemli kozlarından. Yanında Ofoedu çok kıvrak, hızlı ve fark yaratan bir oyuncu. Önceki hafta sakatlık geçirdi ve bizim maçta oynama ihtimali düşük görünüyor.
Son hafta Karşıyaka galibiyeti ile üst sıralara tutunmayı başardık. Bu hafta işimiz daha zor ve Renan gibi önemli bir isim cezalı. Savunmayı iyi yapmak zorundayız. Geride alanı iyi daraltmamız çok önemli. Tabi kendi oyunumuzdan ödün vermeden yapmalıyız bunu. Savunma ve kaleleri hücumcuları kadar kuvvetli değil. Bu nedenle ileri hattımızdaki isimlerin performansı belirleyici faktör olacak.
  • Geçen sezon yine Eyüp Hoca ile zor maçlara iyi konsantre olmuş ve iyi sonuçlar almıştık. Antalya deplasmanı ve içerideki Alanya maçı buna örnek. Yarın da yine sahada iyi bir Adanaspor izleyeceğimizi düşünüyorum. 
  • Şans da azıcık yanımızda olursa 
  • neden olmasın ?
Halit Gürer
Yazar: Editor