2018-04-11 21:35:40
o takım hangisi olacak?

*Adanaspor (40) : Son üç haftada alınan yedi puanla artık tamamen rahatladık. Şu an tam baraj puanına sahibiz. Alt sıralardaki rakiplerin hem kendi arasındaki maçlarının olması hem de altımızda beş takımın yer almasından dolayı son dört maçta 0 çeksek bile düşeceğimize ihtimal dahi vermiyorum.

*Giresunspor (38): Bu sene inişli çıkışlı grafik gösteren Giresunspor, maalesef Türkiye Kupasının yorgunluğunu yaşadı. Balıkesir ile içeride oynadıktan sonra çok zorlu Rize deplasmanına gidecekler ve sonra da iç sahada Samsun maçı... Bu üç maç da üç ihtimalli maçlar olarak göze çarpıyor. Ama son hafta  oynayacakları Antep deplasmanı onları kurtaracaktır. Dolayısıyla Giresunun da düşme ihtimali bence yok denecek kadar az.

*Adana Demirspor (37): Kalan dört maçta Demirspora üç veya dört puan yetecektir. Elazığ deplasmanından puan ya da puanlar alabilirler. Ben bu ihtimali oldukça yüksek görüyorum. İki hafta da üst üste iç sahada olacaklar. (Erzurum ve Altınordu ) Dolayısıyla son maça bırakmadan ( ki Ankaragücü son maçını kazanacaktır ) bence Demirspor ligde kalmayı garantileyecektir. Kısacası düşme ihtimali yine çok az.

*Samsunspor (34): Antep deplasmanında resmen intihar eden takım, daha sonra da o yenilginin telafisini yapamadı. Taraftar yoğun desteğini vermeye devam ediyor ancak hala gerekli puanlar alınabilmiş değil. Açıkçası Eskişehir deplasmanı ve iç sahada oynanacak olan Denizli maçı Samsunun kaderini çizecek. Çünkü ardından oynanacak olan Giresunspor maçı da eğer Giresun rahatlamış olmazsa o maç da Samsun açısından sıkıntılı geçebilir. Çünkü Giresun her ne kadar son hafta Antep ile oynayacak olsa da o maça işi bırakmadan rahatlamak isteyecektir. Fikstür oldukça zorlu duruyor. Bence düşmenin ilk adayı Samsunspor.

*Denizlispor (33): Son dört iç saha maçından üç galibiyet çıkartmış bir takım bu hafta Rize gibi zorlu bir takımı konuk edecek. Rizenin formda olması, Denizlinin de iç sahada çok iyi olması maçın zorluk derecesini bir kat daha arttırmış durumda. Rize maçından sonra Samsun deplasmanı yine tamamen ortada bir maç olacak. Ama ardından oynanacak olan Antep maçında Denizli üç puanı alacaktır. Yine bir büyük avantaj ise son hafta Bolu maçı. Büyük ihtimalle Bolu, Play Offu garantileyeceği için o maç da Denizli herhangi bir kayıp yaşamaz. Bolu tabiki gelin alın puanları demeyecek ama illa ki akıllar başka yerde olacak. Çünkü Boluda yılların verdiği Süper Lig özlemi var. Dolayısıyla Denizli bence Samsun ve Eskişehire göre daha rahat ve düşmesini beklemiyorum.

*Eskişehirspor (31): Düşme potasındasın ama son beş maçta beş yenilgi. Açıkçası bu kadar formsuz bir ekibin başına gelerek kendi prestiji açısından Yılmaz Vural büyük bir risk almış durumda. Bu hafta Samsun ile iç sahada oynayacaklar ve kader maçları kendilerini bekliyor. Dolu tribünler önünde oynayacak olan maçın sonucunu açıkçası kestirmek çok güç. Sakin kalmak, stres yaşamamak bu tip maçlarda çok önemli. Yılmaz Hoca kurt hocadır ve hafta başından beri Samsunu çözmeye çalışıyordur diye düşünüyorum. Samsun maçından sonra Antep deplasmanı kendilerini kurtarabilir. Bir diğer şansları da son hafta bizimle oynayacak olmaları. Çünkü ligin şu anda en rahat ekibi biziz. Tabi ki çıkan 11 hiçbir şaibeye yer vermeden ellerinden gelenin en iyisini vereceklerdir ama bu tip maçlarda her zaman olmasa da ihtiyacı olan takımlar bir adım önde oluyor. Dolayısıyla fikstür avantajları var. Bakalım bunu değerlendirebilecekler mi? Düşmenin ikinci adayı Eskişehirspordur.

***Kısacası yüzdelik dilim olarak vermek istersem şöyle bir tablo oluşturdum.

Samsunspor % 50

Eskişehirspor % 40

Denizlispor % 10

Adana Demirspor % 0

Giresunspor % 0

Adanaspor % 0

İsmail Eyriparmak

Yazar: Editor