2015-04-01 15:39:25
ölümü kutsamak

Eyvah!

Şimdi bir rehin alma olayında sorunu çözmek için türlü yöntemler kullanılır, devlet denen kamu mekanizması rehin alanları değilse de rehin alınanı veya alınanları düşünmekle de sorumlu değil midir acaba?  Rehin alan eylemcidir, devrimcidir, anarşisttir, yurtseverdir veya teröristtir herkes durduğu yere göre tarif edebilir bunu; ama rehin alınan rehin alınandır devlet için.

Yani şunu demek istiyorum, devlet hiç olmazsa savcısı için bu meseleyi kansız halledemez miydi?

Öldürmeye programlanmak… Herkes öldürülebilir; sokakta eylem yapan, yürüyen, farklı düşünen, pankart açan…

Cumhurbaşkanı diyor ki; operasyon yapan polisleri kutlarım. Bir odadaki herkes ölmüş ve ülkenin cumhurbaşkanı operasyon yapan polisleri kutluyor. Peki, toplumsal huzur ne olacak? Öldürmelerin yarattığı gerginlik, yaşattığı buhranlar, ülkenin içine çekildi karmaşa, bunların hepsi öldürmelerle azalacak mı? Normal bir ülke hasreti çekmek, imkânsız bir şeyi istemek mi oluyor?

Kimseler yakalanıp adalete teslim edilmesin, olduğu yerde infaz, yargılama süreci yok! Teksas Cumhuriyeti olduk canına yandığım. Bu ülkede böylesi çözümleri isteyen çok insan olduğundan korkarım! Ki korkuyu yenmek için korkuyu salmak topluma… ne zalim bir şeydir.

Nedir? Yirmi metrekarde üç insan ölür, ölenlerden biri devletin savcısıdır ama muktedir mağdur olur, yine mağdur olur ve bu dramdan, zaman içinde kaçan oyların dönme hesabını içten içe yapar!

Bir muhterisin iki dudağı arasında kayboluyoruz!

Yazar: Editor